adplus-dvertising

Bitmeyen metro esnafı isyan ettirdi

28 Temmuz 2022, 12:14 tarihinde eklendi
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından yapımı devam eden Ataköy İkitelli metro istasyonu entegre çalışmalarının 4 senedir bitirilememesi esnafı isyan ettirdi. Yenibosna’da 25 senedir esnaflık yapan lokanta işletmecisi Murat Başaran, metro çalışmaları sebebiyle 4 senedir işletmesinin zarara uğradığını anlattı. İşletmeci Başaran, “4 senedir burada neyim var neyim yok kaybettim” şeklinde konuştu.
Takip et
Bitmeyen metro esnafı isyan ettirdi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) tarafından yapımı devam eden Ataköy İkitelli metro istasyonu entegre çalışmaları sebebiyle Yenibosna 29 Ekim Caddesi 4 sene önce kısmen trafiğe kapatıldı. Fakat çalışmalarına başlanan metro istasyonu inşaatı çeşitli gerekçelerle bitirilemedi. Çevredeki esnaf ise metro çalışmaları sebebiyle kapatılan yollar, oluşan trafik ve toz bulutu sebebiyle mağdur oldu.

25 senedir Yenibosna’da esnaflık yapan lokanta işletmecisi Murat Başaran, işletmesinin önünde yapılan metro çalışmaları sebebiyle 4 senedir yaşadığı sıkıntıları anlattı. Çalışma sebebiyle işletmesine vatandaşların gelemediğini, ortamda oluşan toz topraktan dolayı vatandaşların yemek yiyemediğini belirtti.

İBB’ye defalarca başvuru ettiğini ve bir neticeye varamadığını dile getiren işletmeci Başaran, “4 senedir burada neyim var neyim yok kaybettim. Bu tozu görüp de masadan kalkan müşterim çok oldu. İnsanlar burada yemek yerken yemeğine toz geliyor. İnsanlar da ister istemez rahatsız olup kalkıyor” şeklinde konuştu.

İşletmesinin önünde yapılan çalışma sebebiyle de yollarının kapandığını ve bozulduğunu ifade eden Başaran, gelen müşterilerinin zorlandığını ve araçlarıyla rahatlıkla gelemediğini de anlattı. 2019 senesinde 22 kişiyle çalıştığını yaşadığı zorluk sebebiyle şu anda 5 eleman çalıştırdığını da söyleyen Başaran, yetkililerden yardım istedi.

Bitmeyen metro esnafı isyan ettirdi

“Dayanacak gücümüz kalmadı”

4 senedir yaşadığı sıkıntılar sebebiyle dayanacak gücünün kalmadığını söyleyen işletmeci Murat Başaran, “25 senedir Yenibosna’da esnafım. Bizim buradaki mağduriyetimiz bu Ataköy-İkitelli metro istasyonu çalışmaları şu anda da görebiliyorsunuz çıkan tozları. 4 seneden beri biz burada mağduruz. Her yönden mağduruz. Yollarımız kapandı. Müşteri gelmiyor. Bu çalışmalardan dolayı biz iş yapamıyoruz. İşletmemizde 2019 senesinde 22 kişi çalışıyordu. Şu anda 5 kişiye düştük. İş yapamaz hale geldik. Biz bununla alakalı İBB’ye defalarca başvuru ettik. Biz burada esnaf olarak çok zor vaziyetteyiz. Pandemi süreci geçti.

Bu süreçte de zor vaziyetler yaşadık ama belediye asla bizimle hiç ilgilenmedi. Bir gün bile gelip siz burada esnaflık yapıyorsunuz biz sizi zora sokuyoruz. Bizim sizin için yapabileceğimiz bir şey var mı diyerek bir yetkili hiç sormadı. 4 senedir burada neyim var neyim yok kaybettim. Ben 2019 senesinde burada 22 kişiyle çalışıyordum. Bu tozu görüp de masadan kalkan müşterim çok oldu. İnsanlar burada yemek yerken yemeğine toz geliyor. İnsanlar da ister istemez rahatsız olup kalkıyor.

Buraya gelirken de insanlar patika yollardan gelmek mecburiyetinde. Kimse aracıyla buraya gelemiyor. 25 seneden beridir burada esnaflık yapıyorum. Şu anda dayanacak gücümüz kalmadı. İnsanlar burayı tercih etmiyorlar. Bu Şekilde bir yerde neden yemek yiyelim diyorlar. Devlet büyüklerine ve belediye başkanına sormak istiyorum. Bu hak mıdır yani büyük bir firma burada ticaret yapıyor. Kamu hizmeti diyorlar bende kamu hizmeti yapıyorum. Bizim haklarımızı savunacak kim var. Bu çalışma 2019 senesinin mayıs ayında bitecekti. 4 sene geçti üstünden. 4 senedir bitmedi. Çevredeki esnaflar da zarar görüyor. Benim istediğim şu buraya gelip çalışma ortamını bir görsünler. Ona göre karar versinler” dedi.

Bitmeyen metro esnafı isyan ettirdi

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.