Bitlo nedir, güvenilir mi? Bitlo Referans Sistemi Nedir?

Bitlo, Bitcoin’in ve başka kripto paraların da alım ve satımının yapılabildiği, kullanımı en kolay, en hızlı ve en güvenilir Türk kripto para borsası. 2017 yılında temelleri atılan, 2018 Şubat ayında üye alımına başlayan Bitlo.com Hakan Baş, Alper Afşin Özdemir ve Mustafa Alpay tarafından kuruldu. Peki, Bitlo güvenilir mi? üyelik işlemleri ve Bitlo kullanıcı yorumları haberimizde.
Takip et
Bitlo nedir, güvenilir mi? Bitlo Referans Sistemi Nedir?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bitlo.com sitesinde kaydınızı ve gerekli bilgilerinizi girdikten sonra anında işlem yapabilirsiniz. Borsa içerisinde işlem yapmadan önce Bitcoin ve diğer kripto paralar hakkında detaylı bilgi için bitlo resmi sitesinde bulunan rehber sayfalarına bakabilirsiniz.

Bitlo.com sitesinde Türk Lirası bakiyeniz ile kripto para piyasalarında en yüksek hacime sahip 10 kripto para birimi; Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple, Chainlink, BNB, BAT, Matic Network, ZRX ve Bitcoin Cash kripto para birimlerini satın alabilirsiniz. Satın aldığınız kripto para birimlerini sitemiz üzerinden satabilir ve Türk Lirası olarak banka hesabınıza çekebilirsiniz.

Bitlo.com sitesinde alış-satış işlemlerinizi iki farklı yöntemle yapabilirsiniz. Kolay alış-satış bölümünde alış ve satış yapmak istediğiniz tutarı belirledikten sonra, markette bulunan bekleyen alış-satış emirlerinden anında işleminiz gerçekleşir. Gelişmiş alış-satış bölümünde ise, alış ve satış işleminin gerçekleşmesini istediğiniz fiyatı belirleyerek emir oluşturabilirsiniz. İşlem yaptığınız kripto para fiyatı emir verdiğiniz fiyata ulaşınca otomatik olarak gerçekleşir. Bitlo.com sitesinden almış olduğunuz kripto para birimlerini, farklı cüzdan adreslerine ve sitelere gönderebilirsiniz. Farklı cüzdan ve sitede bulunan kripto para birimlerinizi bitlo.com sitesinde bulunan hesabınıza yatırabilir ve işlem yapabilirsiniz. Bitlo.com sitesinde yapmış olduğunuz tüm işlemlerinizi site içerisinde ‘Yatırma-çekme Geçmişi’, ‘Gerçekleşen Emirler’, ‘Açık Emirlerim’ ve ‘Geçmiş Emirlerim’ tablolarından takip edebilirsiniz.

Bitlo kullananların yorumları

Bitlo kullanımı kolay ve zevkli, hoşuma giden bir site ama komisyonları biraz yüksek. Bu iş para ve güven işi, güvenim var ama komisyonlar yüksek…

Bitlo referans sistemi le eşi dostu davet ettim, komisyondan kazancım beni mutlu ediyor, tavsiye ederim, güvenilir platform.

‘’Bitlo referans sistemi ile eşi dostu davet ettim, komisyondan kazancım beni mutlu ediyor, tavsiye ederim, güvenilir platform.’’

‘’Bitlo anlaşmalı bankalar sayesinde işlemler daha hızlı oluyor bunu daha geçen hafta deneyimledim. Önceden işlem hızında sıkıntı buluyordum ama bu banka kaynaklıymış.’’

‘’Bitlo’dan Akbank hesabıma para çekmekte sıkıntı yaşıyorum. Daha önce defalarca yaptığım işlem şimdi sıkıntılı bir hal aldı. Diğer bankalara çekimlerde de sorunlar çıkıyormuş diye duydum.

‘’Bitlo kullanımı kolay ve zevkli, hoşuma giden bir site ama komisyonları biraz yüksek. Bu iş para ve güven işi, güvenim var ama komisyonlar yüksek…’’

‘’Bitlo ya güvenip büyük hacimli işlemler yapılabilir mi hiç emin değilim, yapan varsa bilgilendirirse sevinirim.’’

Bitlo nedir, güvenilir mi? Bitlo Referans Sistemi Nedir?

Neden Bitlo.com?

Kolay ve pratik arayüz,
Üst düzey güvenlik altyapısı,
Minimum tutar olmadan alım satım imkanı,
Bitcoin (BTC), Tether (USDT), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Chainlink (LINK), Basic Attention Token (BAT), BNB Coin, 0x (ZRX), Matic Network, Kyber Network (KNC), Enjin Coin (ENJ), LTO Network, Compound (COMP), Aave (AAVE), Maker (MKR), PAX Gold (PAXG), Uniswap (UNI), Bancor (BNT) ve Synthetix Network Token (SNX) alım satım imkanı,
7/24 müşteri desteği,
Hızlı kimlik onay süreci,
İleri güvenlik seviyeleri
ile Bitlo.com’da temel önceliğimiz olan müşteri memnuniyetini maksimum seviyede muhafaza edebilmek adına, geniş kapsamlı iyileştirme, geliştirme ve altyapı çalışmalarımızı yürütüyoruz.

Bitlo nedir, güvenilir mi? Bitlo Referans Sistemi Nedir?

Bitlo.com üzerinde yapabileceğiniz işlemler nelerdir?

Bitlo.com sitesinde kaydınızı ve gerekli bilgilerinizi girdikten sonra anında işlem yapabilirsiniz. Borsa içerisinde işlem yapmadan önce Bitcoin ve diğer kripto paralar hakkında detaylı bilgi için sitemizde bulunan rehber sayfalarına bakabilirsiniz.

Bitlo.com sitesinde Türk Lirası bakiyeniz ile kripto para piyasalarında en yüksek hacime sahip 10 kripto para birimi; Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple, Chainlink, BNB, BAT, Matic Network, ZRX ve Bitcoin Cash kripto para birimlerini satın alabilirsiniz. Satın aldığınız kripto para birimlerini sitemiz üzerinden satabilir ve Türk Lirası olarak banka hesabınıza çekebilirsiniz.

Bitlo.com sitesinde alış-satış işlemlerinizi iki farklı yöntemle yapabilirsiniz. Kolay alış-satış bölümünde alış ve satış yapmak istediğiniz tutarı belirledikten sonra, markette bulunan bekleyen alış-satış emirlerinden anında işleminiz gerçekleşir.

Gelişmiş alış-satış bölümünde ise, alış ve satış işleminin gerçekleşmesini istediğiniz fiyatı belirleyerek emir oluşturabilirsiniz. İşlem yaptığınız kripto para fiyatı emir verdiğiniz fiyata ulaşınca otomatik olarak gerçekleşir.

Bitlo.com sitesinden almış olduğunuz kripto para birimlerini, farklı cüzdan adreslerine ve sitelere gönderebilirisiniz. Farklı cüzdan ve sitede bulunan kripto para birimlerinizi bitlo.com sitesinde bulunan hesabınıza yatırabilir ve işlem yapabilirsiniz.

Bitlo.com sitesinde yapmış olduğunuz tüm işlemlerinizi site içerisinde ‘Yatırma-çekme Geçmişi’, ‘Gerçekleşen Emirler’, ‘Açık Emirlerim’ ve ‘Geçmiş Emirlerim’ tablolarından takip edebilirsiniz.

Bitlo nedir, güvenilir mi? Bitlo Referans Sistemi Nedir?

Bitlo Güvenli mi?

Bitlo.com Güvenlik Önlemleri
Dış etkenlere karşı,
İnsan hatalarına karşı,
İçeriden birisinin kötü kullanımına karşı önlemler alınmıştır.

Koin / Kripto Para Depolama
Alınan bütün depozitolar doğrudan soğuk depolara gönderilerek, çevrimiçi bütün sistemlerden izole edilir.
Kripto paraların büyük çoğunluğu soğuk depolarda saklanır ve aynı şekilde çevrimiçi bütün sistemlerden uzakta tutulur.
Sadece kripto paraların çok küçük bir kısmı yarı soğuk depolarda, üst düzey korumalı ve kilitli bulutlarda saklanır.
Sadece icrai şeffaflığı sağlamak için gerekli kripto paralar sıcak (çevrimiçi) şekilde depo edilir.
Bütün cüzdanlar şifrelenmiştir.

Sıcak Depo
Sıcak depo anahtar sistemleri güvenlik modül donanımları (Hardware Security Models- HSMs) ile temellendirilmiştir. Bitlo Amazon tarafından sunulan CloudHSM sistemini kullanmaktadır.
CloudHSM tarafından kullanılan sistem bilgi işleme standartlarına (“FIPS PUB 140-2”) göre 2.seviye olarak adlandırılmıştır

Soğuk Depo
Soğuk depolarımızda iki aşamalı çevrimdışı depolama sistemi kullanılmaktadır.
FIPS PUB 140-2 standartları tarafından seviye 3 (ve üzeri) olarak değerlendirilmiş HSM’ler kullanılmaktadır.
Bütün kriyojenik ve soğuk anahtarlarımız HSM üzerinde üretilmekte, depolanmakta ve yönetilmektedir.
çoklu imza teknolojisi kullanılarak saldırı, kayıp ve hata olasılıkları minimuma indirilmiştir.
HSM sistemlerimizin hepsi güvenlikli, takip edilen ve erişimi kontrollü yerlerde ve coğrafi olarak farklı konumlarda muhafaza edilmektedir.
Sermaye transfer işlemleri için birden fazla çalışanın eşlenik onay işlemlerine ihtiyaç duyulmaktadır.

Kullanıcı Hesap Güvenliği
İki faktörlü doğrulama; hesaba girişte, takas işlemlerinde ve API anahtar üretimi kullanılarak yapılan işlemlerde mevcut, zorunlu ve güvenliğiniz için gereklidir.
Yüksek güvenlikli kullanım için SMS ile doğrulama dışında ikincil bir iki faktörlü doğrulama yöntemi olarak Google Authenticator etkinleştirilebilir.
Hesap doğrulama işlemi için belge yükleme sistemi izole edilmiş, yüksek güvenlikli sistemler ile korunmaktadır.
Doğrulama işlemi dokümanları da dahil olmak üzere bütün hassas hesap bilgileri şifrelenmiştir. Deşifre etmek için çoklu, yüksek güvenlikli sistemleri aşmak gereklidir.

Yasak Uygunluk
Bitcoin ve kripto paraların yasallaşma durumu hala tartışılmakta, Bitlo bu durum için proaktif bir yaklaşım izlemektedir.
Bitlo’nun aracı olduğu/yürüttüğü işlemleri Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’na uygun olarak ilerletmektedir.
Bitlo’nun amacı korumacı bir şekilde ilerleyerek, şu anki yasalara uygun ve değişen kanunlara ayak uyduracak şekilde işlerini yürütmektir.
Yasal uygunluk ölçütlerimiz danışmanlar tarafından kontrol edilmekte ve yasal ekibimiz tarafından düzenlenmektedir.

Bitlo.com Üye Olma

Bitlo.com sitesine ilk girişte zaten misafirleri kolay üyelik paneli karşılıyor, burada yer alan forumu doldurduktan kısa bir süre sonra üyelik işlemleriniz hızlı bir şekilde tamamlanıyor. Hemen sonrasında kolay bir şekilde Bitcoin’e yatırım yapmaya başlayabiliyorsunuz.

Bitlo nedir, güvenilir mi? Bitlo Referans Sistemi Nedir?

Bitlo.com Bitcoin Alış-Satış ve Para Yatırma İşlemleri

Bitlo acemi yatırımcıları çok düşünüyor olsa gerek ki, sitenin ana sayfasında direk sizi Para Yatırma paneline götüren bir alan bulunmaktadır. Bu alandan kolayca Bitlo.com hesabınıza Türk Lirası yatırma işlemi yapabilirsiniz.

Havale-EFT yöntemi ya da Papara uygulaması ile hesabınıza kolayca para yükleme işlemi yapabilirsiniz. Üstelik minimum para yatırma tutarı 5 Türk Lirası. Yani bu da demek oluyor ki acemi bir yatırımcıysanız sistemi öğrenmek ve Bitcoin yatırımcılığında deneyim kazanmak istiyorsanız çok cuzi bir miktar ile tüm bu işlemleri yapabiliyorsunuz.

Bitcoin Alış-Satış

Hesabınıza para yatırma işlemini tamamladıktan sonra kolayca Bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash ya da Litecoin‘e yatırım yapabilirsiniz. Bitlo Borsasında Kolay Alış-Satış ve Gelişmiş Alış-Satış olmak üzere iki farklı alım satım ekranı bulunmaktadır.

Bitlo nedir, güvenilir mi? Bitlo Referans Sistemi Nedir?

Bitlo Referans Sistemi

Referans Sistemi Nedir?
bitlo.com’a üye olduktan sonra sizin referansınızla üye olan arkadaşlarınızın bitlo.com’da yaptığı her alım/satım işleminde alınan komisyon ücretinin %50’si gün sonunda hesabınıza tanımlanmaktadır.
Referans sisemi ile hesabınıza tanımlanan parayı kripto para alım/satım işlemlerinde kullanabilir veya hesabınıza çekebilirsiniz.
Referans sistemi ile istediğiniz kadar arkadaşınızı davet edebilir, hem sizin hem de arkadaşlarınızın kazanmasını sağlayabilirsiniz.
Referans sistemi ile kazandığınız paraları kripto para alım/satım işlemlerinde kullanmanız veya çekmeniz için herhangi bir alt limit bulunmamaktadır.
Referans sistemi ile kazanabileceğiniz tutarın bir üst sınırı yoktur.
Referans sistemi ile davet edebileceğiniz kişi sayısında herhangi bir sınır yoktur.

Bitlo nedir, güvenilir mi? Bitlo Referans Sistemi Nedir?

Bitlo.com’u diğer Türk Bitcoin Borsalarından ayıran en büyük özelliği tabii ki bol kazançlı referans sisteminin yer almasıdır. Bu referans sistemi sayesinde; sizin referansınız ile Bitlo Borsası’na katılan kullanıcıların harcadığı komisyon ücretlerinin %50’sini siz kazanıyorsunuz.

Bitlo tüm üyelerine %50 gibi büyük bir kazanç sağlıyor. Kullanıcıların işlem ücretlerinden elde ettiği karın yarısını sizlerle paylaşıyor. Arkadaşlarınız yaptığı yatırımlardan kazanırken aynı zamanda sizlerde kazanıyorsunuz.

Bitlo.com’a üye olduktan sonra; ekranın sağ üst köşesinde yer alan Profilinize tıkladıktan sonra Referans sekmesine tıklamanız yeterli ya da buraya tıklayarak direk Referans sayfasına ulaşabilirsiniz.

Bitlo nedir, güvenilir mi? Bitlo Referans Sistemi Nedir?

Bitlo Şirket Bilgileri

Bitlo Teknoloji A.Ş.

Vergi Dairesi: Zincirlikuyu
Vergi Kimlik No: 1750682020
Sicil No: 125540-5
Mersis No: 0175068202000001

Adres
Esentepe Mahallesi Büyükdere Caddesi Ferko No: 175/7 Levent, Şişli, İstanbul

Soru, görüş ve önerileriniz için 7 gün 24 saat destek alabileceğiniz e-posta adresimiz:
destek@bitlo.com

Telefon Destek
0850 532 68 40

Yerli kripto para borsası Binans ismini Bitlo.com olarak değiştirdi

2017’nin Kasım ayında yerli kripto para borsalarına yeni bir oyuncu olarak katılan Binans, isim değişikliğine gitti. Binans.com domain adresini Bitlo.com olarak değiştiren şirket, bu yenilenmenin nedenini şirketin unvan değişikliğine gitmesi olarak açıkladı. Hakan Baş, Alper Özdemir ve Mustafa Alpay ortaklığında kurulan Binans’ın, şubat ayında üye alımına başladı.

Bu isim değişikliğiyle birlikte şirket, platformun bugün itibariyle kullanıma açıldığını da duyurdu. Kripto para borsasına ilgi duyan kişiler artık Bitlo üzerinden de hesap oluşturarak alışveriş yapabilecek. Şirketin bu unvan değişikliğine gitme nedeni henüz bilinmiyor. Siteyi ziyaret eden kullanıcılar bu değişiklikle ilgili bir açıklama metni ile karşılaşmışlardı.

Bitlo nedir, güvenilir mi? Bitlo Referans Sistemi Nedir?

Kripto para alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz platformumuz bugün itibariyle hizmete açılmıştır.

Türkiye’nin en güvenilir, en kapsamlı ve en hızlı kripto para borsası olma hedefiyle 2017 yılında temellerini attığımız, 2018 Şubat ayında üye alımına başladığımız Binans.com domain adresi, şirketimizin unvan değişikliğinin ardından Bitlo.com olarak değiştirilmiştir.

Her geçen gün gelişen, hızlı, fonksiyonel ve yenilikçi bir Bitlo’yu kullanımınıza sunacak olan çalışmalarımız ile ilgili sizlere güzel haberler veriyor olacağız.

Şu anda Bitcoin, Ethereum ve Ripple ile pazara adım atan Bitlo, ilerleyen zamanlarda Erc-20 tokenlerini yani diğer altcoinleri de kapsayarak etki alanını genişletmeyi planlıyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.