Bitlis’te Cougar tipi Askeri helikopter düştü! Helikopter neden kaza yaptı?

Bitlis'te meydana gelen askeri helikopter kazasında 11 askeri personel şehit düştü. Kazanın neden kaynaklandığı ile ilgili net bir açıklama yapılmazken düşen helikopterin Cougar tipi askeri helikopter olduğu ve daha öncede ülkemizde 3 aynı model helikopter kazası yaşandığı öğrenildi.
Takip et
Bitlis’te Cougar tipi Askeri helikopter düştü! Helikopter neden kaza yaptı?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Milli Savunma Bakanlığı’dan kaza hakkında ilk açıklama şöyle: Bingöl’den Tatvan’a gitmek üzere bugün saat 13.55’te kalkış yapan Kara Kuvvetleri Komutanlığımıza ait Cougar tipi bir helikopter ile saat 14.25’te irtibat kesilmiştir.

DAHA ÖNCEDE COUGAR KAZASI YAŞANDI!

Düşen askeri helikopter Cougar tipi Fransız – Alman ork tasarımı… Cougar helikopterlerinin ülkemizde daha önce karıştığı 3 kazada 28 asker şehit olmuştu.

BİTLİS’TE ASKERİ HELİKOPTER NEDEN DÜŞTÜ?

Bugün Bingöl’den 13.55’te kalkış yapan Kara Kuvvetleri Komutanlığına ait Cougar tipi bir helikopter Bitlis Tatvan sınırlarında düştü. Helikopterde bulunan 10 askeri personel şehit oldu, 3’ü ise yaralandı.Şehit olanlardan birinin Elazığ 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş olduğu öğrenildi.

HA, CN-235 UÇAĞI VE BİR HELİKOPTER İLE ARAMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Bölgede, CN-235 uçağı ve bir helikopter ile arama çalışmalarına derhal başlanmıştır.

Arama çalışmaları neticesinde helikopterin kaza kırıma uğradığı belirlenmiştir. Söz konusu elim kaza sonucunda; helikopterde bulunan kahraman silah arkadaşlarımızdan 9’unun şehit düştüğü, 4 kahraman silah arkadaşımızın ise yaralandığı tespit edilmiştir.

ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Dağların metrelerce karla kaplı olduğu bölgedeki çalışmalar zorlu koşullarda devam ederken, bölgeye çok sayıda asker sevk edildi.

BAKAN SOYLU VE AKAR BÖLGEYE GİDİYOR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın bölgeye hareket ettiği bildirildi.

BAŞKAN ERDOĞAN BAKAN AKAR’DAN BİLGİ ALDI

Başkan Erdoğan, 9 askerin şehit düştüğü, 4 askerin de yaralandığı olayla alakalı Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan bilgi aldı.

ŞEHİT SAYISI 11” YÜKSELDİ

Milli Savunma Bakanlığı, Tatvan’daki helikopter kazasında yaralanan bir askerin daha şehit düştüğünü, şehit sayısının 11’a yükseldiğini açıkladı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.