Bitlis Adilcevaz Belediyesi İşçilerin Sigortasını Düşük Ödemiş

Bitlis Adilcevaz Belediyesi'nin 6 aydır çalışanlara para ödemediği iddia edilmişti. Belediye işçilerin sigortalarını da asgari ücretin altında yatırmış.

AK Partili Bitlis Adilcevaz Belediyesi’nin 6 aydır maaş vermediği işçilerin sigortalarını da asgari ücretin altında yatırıldığı meydana çıktı.


SİGORTALARI ASGARİ ÜCRETİN ALTINDA YATIRILDI

İşçilerin Ekim ayı sigortaları 2 bin 558 lira 40 kuruş olarak ödendi. Bunun maaşa yansımasının 2 bin liranın aşağısında olduğu bildirildi.

6 AYDIR MAAŞ ALAMIYORLAR

BirGün’e açıklamalar yapan Albel Enerji işçileri, kendilerine haber verilmeksizin bu uygulamanın gerçekleştirildiğini söyledi. İşçiler, 82 kişinin mağdur edildiğini, 6 aydır maaş alamadıklarını, şimdi de bu durum ile karşı karşıya kaldıklarını söyleyerek tepkilerini söyledi.

“BELEDİYE BAŞKANI BIRAKIN GİDİN DEDİ”

Adını açıklamak istemeyen bir çalışan şunları kaydetti: “Bize baskı uyguluyorlar bırakıp gidelim diye. 6-7 aydır para alamıyoruz. Yoksulluğu çeken kim, eşlerinden boşanan kim? Kimse dikkate alıyor bunları, sesimizi duyuramıyoruz. Belediye Başkanı Necati Gürsoy bize ‘bırakın gidin’ dedi. Fazla mesai paralarımız kesildi, sigortalarımız asgari ücretin altına indirildi.”

“BİR HATA OLMUŞ”

Mesele ile alakalı ayrıntı almak için aranan Adilcevaz Belediyesi Başkan Yardımcısı Kenan İkibeş ise çalışanların iddiasını kabul etti. İkibeş, “İddia doğru. Fakat bu sehven olmuş. Bu hata düzeltildi fakat pazartesi sisteme girecek. Belediyeyle meydana gelen bu durumun ilgisi yok. Taşeron firmalara biz hakedişlerini veriyoruz, bizden çıkıyor” dedi.


Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı