Bitcoin’in yükselişi altının düşüşüne sebep olabilir!

Altın fiyatlarının Fed politika yapıcılarının faiz artırımına dair son yorumlarıyla yükselmesine karşın yatırımcılar Bitcoin’deki rekor yükselişi yakından takip ediyor. Daha önce Bitcoin fiyatlarının yükseldiği dönemlerde altın değer kaybederken Bitcoin’in düşüş dönemlerinde ise altın fiyatları yükselmişti.
Takip et
Bitcoin’in yükselişi altının düşüşüne sebep olabilir!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Altın fiyatları, Fed politika yapıcılarının faiz artırımına dair son yorumlarıyla yükseldikten sonra yatay bir seyir izliyor. Gram altın ise küresel altın fiyatlarındaki yükselişe karşın Dolar/TL ’deki gerilemeyle 530 TL seviyesinde bulunuyor.

Bitcoin’in yükselişi altının düşüşüne sebep olabilir!

BloombergHT’de yer verilen habere göre, Cleveland Fed Başkanı Loretta Mester, çarşamba günü yaptığı açıklamada ABD’de faiz artırımlarının yakın zamanda gelmeyeceğini ama enflasyon beklentilerinin artarsa Fed’in harekete geçeceğini belirtti. Fed Yönetim Kurulu Mensubu Randal Quarles ise parasal teşviklerin gelecek ay başlamasını desteklediğini ve politika tedbirlerinin uygulanmasını gerektirebilecek bir fiyat baskısından endişeli olduğunu söyledi.

Bitcoin’in yükselişi altının düşüşüne sebep olabilir!

Altın yatırımcıları, yeni Bitcoin ETF’sini ve kripto paranın rekor yüksek seviyeye ulaşmasını da yakından takip ediyor. Daha önce Bitcoin fiyatlarının yükseldiği dönemlerde altın değer kaybederken Bitcoin’in düşüş dönemlerinde ise altın fiyatları yükselmişti.

Bitcoin’in yükselişi altının düşüşüne sebep olabilir!

Bitcoin, ProShares Bitcoin Strategy Borsa Yatırım Fonu’nun (ETF) New York borsasında işlem görmeye başlamasının sonrasında yüzde 2,1’e ulaşan yükselişle 66 bin doları aştı ve rekor kırdı. Böylece Bitcoin’in 2021 başından bu yanaki yükselişi yüzde 120’yi aştı.

Ons altın fiyatı Bitcoin’in yükselişi altının düşüşüne sebep olabilir!

Ons altın, cuma gününden bu yana varlık alımı azaltımı takvimine dair beklentilerin fiyatlamalarda ağır basmasıyla gerilemişti. Imalattaki düşüşün oluşturduğu belirsizliklerle yükselen ons altın, kazançlarını artırarak 1.784 dolara kadar ulaştı.

Gram altın fiyatı Bitcoin’in yükselişi altının düşüşüne sebep olabilir!

Gram altın, geçen hafta dolar/TL ve küresel altın fiyatlarındaki yükselişle birlikte günü 530 TL’den kapatarak bu senenin zirvesine ulaşmıştı. Yeni haftaya 526 TL civarında başlayan gram altın, küresel altın fiyatları ve dolar/TL’deki paralel yükselişle 534 TL’ye kadar tırmanmıştı.

Gram altın en son 6 Kasım’da gün içi 540 TL’ye ulaşarak bütün zamanların zirvesini gördükten sonra günü 534 TL’de kapatarak rekor gün kapanış seviyesine ulaşmıştı. Eğer gram altın fiyatı bu hafta 540 TL’ye ulaşır ya da herhangi bir günü 534 TL’nin yukarısında kapatırsa yeni bir rekor seviye görülmüş olacak.

Bitcoin’in yükselişi altının düşüşüne sebep olabilir!

Çeyrek altın 874 TL’den, yarım altın ise 1717 TL’ye ulaştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.