Bitcoin’de yükseliş rekora doğru devam ediyor!

Kripto para birimlerinin atası kabul edilen Bitcoin, ABD’de Bitcoin vadeli alım satımlarına yatırım yapacak borsaya kote olan ilk fonun (ETF) New York borsasında dün işlem görmeye başlamasının sonrasında 14 Nisan’da gördüğü tarihi zirvesi olan 64,895.22 doların sınırına geldi. Bitcoin dün gece 64,499 seviyesine kadar yükseldi. 6,7 trilyon dolar büyüklüğündeki ETF sektörü, ortalama 10 senedir Bitcoin ETF müracaatlarının onaylanması için kampanya yürütüyordu.
Takip et
Bitcoin’de yükseliş rekora doğru devam ediyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yatırımcılar ProShares Bitcoin Strategy ETF gibi bitcoin vadeli işlemleri yapacak ETF’lerin borsada işlem görmesiyle dijital varlıklara daha çok yatırım geleceği beklentisine sahipler.

BITCOIN TARİHİ ZİRVENİN HEMEN ALTINDA

Bugün %0.4 düşüşle 63,998 dolar seviyesinde işlem gören dünyanın en büyük kripto para birimi bitcoin bu sene 14 Nisan’da ulaştığı tarihi zirvesi 64,895.22 doların hemen altında seyretti. Bitcoin, dün gece 64,499 seviyesine kadar yükseldi.

Dün New York borsasında ilk defa işlem görmeye başlayan ProShares Bitcoin Strategy ETF günü 41.94 dolar seviyesinde %2.59 primle kapattı.

BÜYÜK YATIRIMCILAR BEKLEMEDE

Analistler, ProShares ETF hisselerine çoğunlukla küçük yatırımcıların ve borsada yoğun işlem yapan firmaların rağbet gösterdiğini, büyük çaplı blok işlemler yapan kurumsal yatırımcılarınsa şuanlık kenarda beklediklerini belirttiler. (Reuters)

10 SENEDIR KAMPANYA YÜRÜTÜYORDU

Bitcoin ETF’i yaratmak için ilk adım 2013 senesinde atılmıştı. Müracaat, Facebook Inc.’ye kendi fikirlerini çaldığı iddiası ile açtıkları dava ile tanınan ikiz kardeşler Cameron ve Tyler Winklevoss tarafından yapılmıştı. SEC, dolandırıcılık ve manipülasyon endişelerini işaret ederek müracaatları reddetmişti.

6,7 trilyon dolar büyüklüğündeki ETF sektörü, ortalama 10 senedir Bitcoin ETF müracaatlarının onaylanması için kampanya yürütüyordu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.