Bitcoin’de sert düşüş! 60 bin dolar seviyesinde…

Kripto para piyasalarında sert düzeltme hareketi görülmeye başlandı. 69 bin dolarla rekor kıran Bitcoin 60 bin dolara kadar geriledi. Düşüşe sebep olarak ABD Başkanı Joe Biden’ın kripto paralarda vergi raporlama mecburiyetini içeren altyapı yatırım paketinin imzalaması gösteriliyor.
Takip et
Bitcoin’de sert düşüş! 60 bin dolar seviyesinde…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kripto para piyasaları rekor seviyelerden uzaklaşmaya başladı. Ekim ayı ile başlayan kuvvetli yükseliş dönemi ABD Başkanı Joe Biden’ın attığı imza ile sona erdi.

ABD Başkanı Joe Biden, kripto para vergi raporlama mecburiyetini içeren altyapı yatırım paketini imzaladı. Bu da kripto para işlemi yapanlar için yükümlülük getireceğinden kripto para piyasalarında sert düşüşler meydana geldi. Bitcoin öncülüğünde başlayan düşüş Ethereum’la devam etti genel olarak kripto para piyasalarına yayılmaya başladı.

BÜTÜN BROKERLAR RAPORLAMA ZORUNLULUĞUNA GİRDİ

ABD Başkanı Biden’ın imzasıyla resmen yürürlüğe giren kanun ile vergi idaresi IRS için aracı kurum, broker tanımını genişletiyor. Bütün brokerlar bundan sonra cari vergi kanunu çerçevesinde işlemlerini mecburi olarak raporlayacak.

KRİPTO PARA MADENCİLERİ DE ENDİŞELİ

Piyasa katılımcıları, yapılan geniş tanımın kripto para madencileri ve piyasanın öbür taraflarını IRS’in raporlama zorunlulukları kapsamına sokacağından endişe ediyorlar.

BITCOIN’DE SERT DÜŞÜŞ

Lider kripto para birimi Bitcoin 63 bin dolar desteğinde tutunamadı ve düşüşünü sürdürdü. Gün içinde en düşük 60 bin 390 dolara gerileyen Bitcoin en yüksek de 64 bin 26 doları gördü. Saat 07:42 itibarıyla Bitcoin yüzde 4’ün üstünde kayıpla 61 bin 331 dolar seviyesinde işlem görüyor. Analistler, 63 bin dolar seviyesinde tutunamayan Bitcoin fiyatının 57-60 bin dolar aralığına kadar çekilebileceğini öne sürerken teknik göstergelerin hala boğa piyasasına işaret ettiğini de vurguluyorlar.

ETHEREUM’DA DA KAYIP BÜYÜK

Kripto para birimi Ethereum 4865 dolar ile gördüğü tarihi zirve ardından sert düşüşe sahne oldu. Ethereum Biden’ın imzaladığı altyapı tasarısı ile beraber yüzde 5’e yakın kayıpla 4346 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.