adplus-dvertising

Bitcoin’de düşüş devam ediyor! Zarar çok büyük…

ABD’de beklentilerin üstünde artan nisan ayı enflasyonunun sonrasında en büyük “stabilcoin” projesi Tether’in çöküşü kripto paraları vurdu. En büyük kripto para birimi Bitcoin son 5 günde yüzde 21 değer kaybederek 26 bin 595 dolarla son 16 ayın en düşük seviyesine geriledi. Ethereum’daki kayıp ise son 5 günde yüzde 28’i buldu.
Takip et
Bitcoin’de düşüş devam ediyor! Zarar çok büyük…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 1

ABD Merkez Bankası’nın (Fed) faiz artırım mesajları ve ABD borsalarındaki Hisse senedi satışlarının sonrasında sert bir biçimde değer kaybetmeye başlayan kripto para birimlerindeki düşüş devam ediyor. Bitcoin’de düşüş devam ediyor! Zarar çok büyük…Son olarak, ABD’de beklentilerin üstünde artan nisan ayı enflasyonu sonrası en büyük “stabilcoin” projesi Tether’in çöküşünün oluşturduğu endişeler, kripto paraların üstündeki baskıyı daha da arttırdı. Bitcoin’de düşüş devam ediyor! Zarar çok büyük…Meydana Gelen gelişmeler ardından en büyük kripto para birimi Bitcoin son 5 günde yüzde 21 değer kaybederek 26 bin 595 Dolar seviyesini test etti ve son 16 ayın en düşük seviyesine ulaştı. Öbür bir büyük kripto para birimi Ethereum’daki kayıp ise son 5 günde yüzde 28’i buldu. Geçtiğimiz hafta 2 bin 600 dolar seviyelerinden işlem gören Ethereum, bin 898 dolara kadar geriledi. Bitcoin’de düşüş devam ediyor! Zarar çok büyük…Kripto paralardaki endişeleri arttıran gelişme ise Terra (blok zinciri projesi) tarafından çıkarılan ve ABD dolarına sabitlenen stabilcoin UST’nin çökmesi oldu. İşlemlerde 1 dolara sabitlenen ve dolar değerini yansıtması gereken UST, kripto paralardaki yüzde 30’u bulan büyük kayıpların sonrasında geçtiğimiz çarşamba günü 30 cent’in altına düştü ve yatırımcıların merkeziyetsiz finans araçları olan kripto paralara güvenini sarstı. Bitcoin’de düşüş devam ediyor! Zarar çok büyük…Meydana Gelen gelişmelerin sonrasında Tether’den kripto piyasasında oluşan endişeleri gidermek maksadıyla bir açıklama geldi. Tether CTO’su (Chief Technology Officer) Paolo Ardoino Twitter’dan yaptığı açıklamada, yatırımcıların UST coin’ini 1 dolar karşılığında satmaya devam edebileceklerini söyledi.YATIRIMCI KAÇIYOR Bitcoin’de düşüş devam ediyor! Zarar çok büyük…ABD’de çarşamba günü yayınlanan enflasyon verilerine göre, mal ve hizmet fiyatları nisan ayında yüzde 8.3 artmıştı. Bu kapsamda, analistler verilerin ABD’de enflasyonun son 40 senenin en yüksek seviyesine yakın olduğunu gösterdiğini söylemişti. Öte yandan, kripto para birimlerindeki düşüşü yorumlayan uzmanlar, hisse senedi piyasalarında yükselen fiyatlar ve kötüleşen ekonomik görünüme ilişkin korkular sebebiyle, pandeminin etkilerinin azaldığı bir dönemde yatırımcının kripto para birimlerinden kaçtığını vurguluyor.STABILCOIN NE DEMEK? Bitcoin’de düşüş devam ediyor! Zarar çok büyük…Kripto para dünyasının banka hesapları olarak bilinen ‘stabilcoin’ler, piyasaların oynak olduğu dönemlerde yatırımlarını kripto paralara yapan kişilerin güvenli limanı olarak kabul ediliyor. Söz konusu coin’lerin en büyüğü UST olarak biliniyor. UST işlemleri geçtiğimiz çarşamba gününe kadar 1 dolara sabitlenecek biçimde işlem görüyordu. Fakat yatırımcıların kripto piyasalarından hızlı biçimde çıkışıyla, UST’de de mühim bir kayıp meydana geldi. Çarşamba günü 1 dolardan 30 cent’lere kadar gerileyen UST işlemleri, dün ise ortalama 70 cent’ten işlem görüyordu.

Bitcoin’de düşüş devam ediyor! Zarar çok büyük…
Bitcoin’de düşüş devam ediyor! Zarar çok büyük…
Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (1)
VATANDAŞ RIZA
13 Mayıs 2022, 08:09 tarihinde yazildi

MİLLET NE OLDUĞUNU BİLMEDİĞİ BU SANAL PARALARA NEYİ VAR NEYİ YOK YATIRIYOR ONDAN SONRA AĞLIYORLAR.YAZIK YANİ..TÜRKİYEDE ALIŞI SATIŞI YASAKLANSIN.MİLLETİN ÇOLUK ÇOCUĞUNUN RIZKINI BUNA VERİYOR GÜNAH.

  • Cevapla
  • 0