Bitcoin yükselişini sürdürüyor, 50 bin doları gördü!

Son haftalarda aşırı volatil seyreden kripto para birimi Bitcoin tekrardan 50 bin dolar seviyesinin üstüne doğru yükseliş yaşadı.
Takip et
Bitcoin yükselişini sürdürüyor, 50 bin doları gördü!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kripto para piyasalarında dalgalı seyir devam ediyor. En çok tercih edilen kripto para birimi Bitcoin’de dalgalanma günlük olarak 10 bin doları aşabiliyor.

Bireysel ve kurumsal yatırımcılar tarafından tercih edilen Bitcoin tekrardan güçlenme grafiği sergilemeye başladı.

Bitcoin fiyatı, global hisse senedi ve tahvil piyasalarının yatışmasından destek alarak dün gene 50 bin dolar seviyesini üstünü test etti.

Yüzde 21 oranında geri çekilmenin sonrasında toparlanmaya çalışan Bitcoin fiyatı son 6 gündür ilk defa 50 bin dolar seviyesinin üstüne çıktı ancak bu noktada tutunamadı ve hafif düşüş gerçekleştirdi.

Bitcoin fiyatı şu sıralarda 49.05 dolar civarında seyrediyor. 50 bin doalr seviyesinin üstüne çıkmasına sebep olarak CBOE’nin VanEcsk’in Bitcoin borsa yatırım fonunu resmi olarak kote etmesi olduğu iddia edildi.

UZMANLAR UYARIYOR

Kripto para analistleri Bitcoin’de oynaklığın azaldığına, fiyatlar üstünde aşağı yönlü baskının devam ettiğine dikkat çekiyorlar ve gidilecek yönün öngörülmesinin zorlaştığına dikkat çekiyorlar.

HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI AÇIKLAMA YAPTI

Hazine ve Maliye Bakanlığı kripto para birimlerine ilişkin olarak kaygı taşıdığını ve düzenlemelere ilişkin çalışmalar yapıldığını geçtiğimiz gün duyurdu.

Bakanlığın açıklaması şu şekilde:

Kripto paralarla alakalı dünya genelinde oluşan kaygılarını biz de paylaşıyor. Konuya ilişkin gelişmeler ve ülkemizdeki vaziyet, Bakanlığımız tarafından yakından takip edilmektedir. Bu çerçevede Bakan Yardımcımız başkanlığında; Merkez Bankası, BDDK, SPK ve alakalı öbür kurumlarla işbirliği halinde çalışmalar yürütülmektedir.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.