Bitcoin yükseliş sinyalleri veriyor, 46 bin dolar seviyesine çıktı! 1 Mart 2021

Kripto para birimi Bitcoin tarihi yüksek seviyesini gördükten sonra bir süredir satış dalgasıyla karşı karşıya kaldı. Bitcoin 58 bin dolardan 44 bin dolara kadar geriledi. 46 bin dolar seviyesinde işlem görüyor.
Takip et
Bitcoin yükseliş sinyalleri veriyor, 46 bin dolar seviyesine çıktı! 1 Mart 2021
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Artan kurumsal alımların desteğinde, 21 Şubat’ta 58,330.57 dolarlık yeni zirveyi gören kripto para piyasalarının en büyük hacimli birimi Bitcoin, gelen satışlarla 44,000 dolar düzeyine kadar indikten sonra, yönünü yukarı çevirdi ve 46,000 doların üstüne yükseldi.

Son 24 saat içinde 43,241.62 ve 46,848.02 dolar arasında dalgalanan Bitcoin, yüzde 1.77 artışla 46,229.75 dolara yükselirken, birimin haftalık kaybı da yüzde 17.85 olarak hesaplandı. Bitcoin’in toplam piyasa hacmi de, ortalama 18 milyar dolarlık artışla 861 milyar dolara yükseldi.

Bütün piyasalarda toplam piyasa hacmi, son 24 saatte ortalama 36 milyar dolar artışla 1.41 trilyon dolara yükseldi. Bitcoin’de yeni sene ile beraber meydana gelen hızlı tırmanışla, toplam piyasa hacmi 7 Ocak’ta 1.0 trilyon dolar ve 15 Şubat’ta 1.5 trilyon dolar sınırını aştı.

Kripto para piyasalarındaki toparlanma hareketlerinin etkisiyle, son 24 saatte en yüksek hacimli 100 birimden 25’nin birimin değeri düşerken, ilk 10 birimden sadece bir tanesi düşenler arasındaydı.

Toplam 8,614 kripto para biriminin işlem gördüğü 34,946 piyasadaki toplam piyasa hacminin yüzde 61.1’ini Bitcoin oluşturuyordu. Bütün piyasalarda 24 saatlik işlem hacmi ise 7.0 milyar dolarlık artışla 136 milyar dolara yükseldi.

Bittrt Araştırma Müdürü Helin Çelik, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden Blockchain atılımı” başlıklı analizinde, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İSKİ ve İGDAŞ abolenik süreçlerini Blockchain’e taşıyor. Blockchain altyapısı kuran belediye, İSMEK sertifikalarını da Mayıs ayından itibaren zincir üstünden vermeyi hedefliyor. İBB Bilgi İşlem Daire Başkanı Erol Özgüner, projenin çıkış noktasının İSMEK olduğunu, sertifikaların ve diplomaların kaybolduğunu, bu çalışmayla beraber kayıpların önüne geçileceğini söyledi. Yenilikçi haber ise İBBye bağlı Zemin İstanbul kanalından duyuruldu” şeklinde konuştu ve ekledi:

“Twitter CEO’su Jack Dorsey’in firmalarından biri olan Square, 3,318 tane Bitcoin daha satın aldı. Bitcoinler’in toplam maliyeti ise 170 milyon dolar civarında. Yapılan açıklamalara göre, Square firmasının rezervlerinin yüzde 5’i Bitcoin’de duruyor. Square, açıklamasında, Bitcoin’in bireylerin geleceklerini güvence altına almanın bir yolu olduğunu vurguladı. Geçtiğimiz hafta Bitcoin almak için tahvil satan MicroStrategy’nin de yakın zamanda Bitcoin alması bekleniyor.

“Yönettiği varlıkların değeri 141 milyar doları geçen DoubleLinenin CEO’su ekonomileri altın ya da doların değil, Bitcoin’in toparlayacağını açıkladı. Bitcoin’i rezerv olarak ekleyen firmaların sayısı giderek artarken, daha önce alaka işitmeyen yatırımcılar ve yöneticililer de kripto para biriminin potansiyeli olduğunu kabul etmeye başladı.

“Hindistanın en büyük kamu bankası olan State Bank of India(SBI), ödemelerini verimli hale getirebilmek ismine JPMorgan’ın Blockchain ödeme ağına katılıyor. Bankanın maksadı, ödemelerini hızlandırmak ve maliyetlerini aşağıya çekmek. Ethereum tabanında bulunan bu ağ, ortalama olarak 100 bankanın sistemine entegre edilmiş vaziyette. Bankalar, kitlelerin artan hız ve düşük maliyet talebiyle blockchain çözümünü neredeyse mecburi olarak kullanmaya başladı.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.