adplus-dvertising

Bitcoin ne kadar daha düşecek? 21 Ocak 2022 kripto paralar çakıldı…

Bitcoin fiyatı, 2020 Ağustos ayından bu yana ilk defa 38 bin dolar seviyesine kadar indi, 24 saatlik kayıp oranı yüzde 7’yi geçti. Bitcoin’in yanında öbür kripto para birimlerinde de düşüş meydana geldi. Bitcoin’deki değer kaybı devam ediyor. Peki, Bitcoin neden düşüyor? İşte ayrıntılar..
Takip et
Bitcoin ne kadar daha düşecek? 21 Ocak 2022 kripto paralar çakıldı…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kripto para dünyasının en popüleri olan Bitcoin’de gerileme son hızıyla devam ediyor. Bitcoin’de son 24 saatte yatırımcıların kaybı yüzde 7’yi aşarken, Bitcoin fiyatı 38 bin dolar seviyesine kadar düştü. Geçtiğimiz Kasım ayında 70 bin dolar seviyesini zorlayan Bitcoin, böylece Ağustos ayından bu yana ilk defa 38 bin dolar seviyesini gördü. Ethereum’da ise kayıp yüzde 8’i aşarken, Ethereum fiyatı 2 bin 850 dolar seviyesine geriledi. Dogecoin fiyatı da yüzde 8’lik düşüşle 0,15 dolar seviyesine düştü.

Bitcoin ne kadar daha düşecek? 21 Ocak 2022 kripto paralar çakıldı…

BİTCOİN FİYATI ANLIK 21 OCAK 2022

Bitcoin, ABD’de teknoloji hisselerinde meydana gelen düşüşü takip ederek cuma günü sert bir gerileme yaşadı. Meydana Gelen bu düşüşle beraber Bitcoin mühim bir destek seviyesi olan ve sonbahar rallisinin başladığı 39 bin 500 doların da altını görmüş oldu. Bitcoin, piyasalarda risk iştahının azalması ve teknoloji hisselerindeki düşüşle 43 bin dolar civarından 38 bin 200 dolar seviyesine kadar geriledikten sonra bir miktar toparladı. Saat 09:22 itibarıyla Bitcoin anlık fiyatı 38.740 dolardır.

BİTCOİN NEDEN DÜŞÜYOR?

Kripto para piyasalarında meydana gelen düşüşte Bitcoin’in Nasdaq hisseleriyle artan korelasyonu ve teknoloji hisselerinde meydana gelen düşüş etkili oldu. Nasdaq günü yükselişle açtıktan sonra bir anda gün içi kayba dönerken, Netflix’in bilançosunun beklenenden kötü gelmesiyle vadeli piyasalarda da kayıplarını artırdı.

Bitcoin ne kadar daha düşecek? 21 Ocak 2022 kripto paralar çakıldı…

RUSYA KRİPTO PARAYI YASAKLIYOR MU?

Rusya Merkez Bankası, yayımladığı bir raporda kripto para madenciliğini ve dolaşımını yasaklama önerisinde bulundu. Raporda kripto paraların Rusya’nın para politikası egemenliğini sınırladığı ve netice olarak politika faizini yüksek seviyede tutmak mecburiyetinde kaldığı vurgulandı. Raporda kripto paraların terörün finansmanı ve öbür kanun dışı operasyonlarda kullanıldığı söylenirken, kripto para madenciliğinin enerji tüketimi ve Rusya’nın çevre planları için risk oluşturduğu ifade edildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.