Bitcoin İçin Çok Ağır İfadeler!

ABD Başkanı Donald Trump, yaptığı sert çıkışla son dönemlerin popüler para birimini yerin dibine soktu.

Fed Başkanı hakkında yaptığı açıklamalarla gündeme gelen ABD Başkanı Donald Trump, sürpriz bir çıkışa daha imza attı. Son dönemlerde yapılan hamlelerle ABD ekonomisinin hedef alınmaya çalışıldığını belirten Trump, bu amaç uğrunda mücadele edenlerin savaşın sonunda kaybeden taraf olacağını belirtti.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda dolara alternatif para birimi oluşturulmaya çalışıldığını ifade eden Trump, kripto paralara resmen savaş açtı. Bu paraların dolara alternatif olarak gösterilmesini sert sözlerle eleştiren ABD Başkanı, bu para birimlerinin lisans almadan bir kıymeti harbiyesinin olmadığını ifade etti. Eleştirdiği para birimlerinin gayri meşru işler yapanlar tarafından tercih edildiğini ifade eden Trump’ın açıklamaları kısa sürede büyük yankı uyandırdı. Uluslararası yayın yapan birçok haber ajansının ‘son dakika’ olarak geçtiği bu ifadelerin, hafta başında piyasaya nasıl etki edeceği merakla bekleniyor.

FED BAŞKANI OLUMSUZ KONUŞMUŞTU

Fed Başkanı da geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu bir açıklamada Trump tarafından eleştirilen kripto para birimlerinin ABD başta olmak üzere birçok ülke ekonomisini sarsacağını ifade etmişti. Trump’la arasındaki krize de değinen Fed Başkanı, talep üzerine görevi bırakmasının asla söz konusu olmayacağını vurgulamıştı. Trump’ın son yaptığı açıklamada Fed Başkanı hakkında herhangi bir ifade sarf etmemesi dikkat çekti.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı