adplus-dvertising

Bitcoin düştükçe düşüyor! Dip fiyatı gördü…

Bitcoin, son birkaç saat içinde yaşadığı değer kaybıyla tekrar baskı altında. Kripto paralardaki düşüş sürerken Bitcoin, 40 bin doların altına inerek 5 Ağustos’tan beri ilk defa 39 bin 656 dolar seviyesine inmiş oldu. Büyük çöküşün ardında eylül ayında kripto paralarla alakalı bütün faaliyetleri yasaklayan Çin’in bugün kripto para madenciliğini ortadan kaldırılması gereken endüstriler arasına eklemesinin yer aldığı söylendi.
Takip et
Bitcoin düştükçe düşüyor! Dip fiyatı gördü…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kripto Para piyasasında yıl başından beri meydana gelen düşüş devam derken bir darbe de Çin’den geldi. Daha önceden kripto para madenciliğiyle alakalı olumsuz adımlar atan Çin, bütün işlemleri yasaklamış ve yasaklar karşısında cezaların uygulanacağını söylemişti.

Bu kararını sürdüren Çin’den bir adım daha geldi. Çin kripto para madenciliğini ortadan kaldırılması gereken endüstriler arasına resmen dahil ettiğini duyurdu.

Wu Blockchain haberi Çin devlet dairesi Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu’nun duyurusu olarak paylaştı.

BİRÇOK MADENCİLİK ŞİRKETİ ÜLKE DEĞİŞTİRMİŞTİ

Çin aldığı kararlar öncesinde dünyada kripto para madenciliğinin yüzde 80’ine ev sahipliği yapıyordu. Dijital yuanı önlediği ve çevresel riskler nedeniyle alınan bu karar öncesinde 2021’de Çin’in 17 devlet dairesi 180’den fazla blok zincir projesi açıklamıştı.

Çin’in yasakla alakalı karar almadan önce de yaptığı açıklamalar başlayınca kripto para madencileri öncelikle ABD olmak üzere birçok ülkeye göç etmişti.

ÇÖKÜŞ FED’LE BAŞLADI KAZAKİSTAN’LA DEVAM ETTİ

Kripto para birimleri ABD Merkez Bankası (Fed) tutanakları tarafından tetiklenen erimenin etkilerini görürken, ülkelerin kripto paralara regülasyon çalışmalarını hızlandırması düşüşe etken oldu.

Çin’in yasaklarının da düşüşte etkili olduğu gerçeğinin yanı sıra Kazakistan’da meydana gelen olaylar da kripto para piyasasındaki olumsuz rüzgarları kuvvetlendirdi.

Ülkede yoğun Bitcoin madenciliği yapılması, internet erişiminin kesilmesi Bitcoin madencilerinin üretimlerinin durmasına yol açtı ve karışıklık sonrası fiyatlar için aşağı yönlü bir baskı yarattı.

HEPSI ÇAKILDI

Bitcoin fiyatları kritik seviye olan 40 bin dolar seviyesinin altını gördü. Bitcoin, 39 bin 656 dolar seviyesine kadar gerileyerek 5 Ağustos tarihinden beri en düşük seviyeyi gördü. Bitcoin, saat 17:42 itibarıyla yüzde 3,66 oranında düşüşe 40 bin 435 dolar seviyesinde hareket ediyor.

ETHEREUM 3 BİN DOLARIN ALTINDA

Sert Kayıp Ethereum fiyatlarında da sürerken, 2 bin 931 doların altını gördü ve böylelikle 30 Eylül tarihinden beri en düşük seviyeye ulaştı. Ethereum, şu dakikalarda ise yüzde 6,65 oranında düşüşle 3 bin 7 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Şaka coinlerden Shiba 0,00002675 dolar seviyesinde ve Dogecoin ise 0,143526 doları gördü.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.