Bitcoin düşmeye devam ediyor! 19 Mayıs 2021

Kripto para birimlerinin atası Bitcoin sert düşüş hareketini hızlandırdı ve 39 bin 28 dolara kadar geriledi.
Takip et
Bitcoin düşmeye devam ediyor! 19 Mayıs 2021
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Böylece son bir haftada Bitcoin yüzde 32 oranında kaybettirdi.

Kripto para piyasalarında dalgalı seyir devam ediyor. Milyarder iş adamı Elon Musk’ın açıklamalarıyla oluşan spekülasyonlar Bitcoin’de sert satış dalgası oluşturdu.

Bitcoin son bir haftada yüzde 32 oranında değer kaybederken bugün 40 bin doların altına geriledi. Geçtiğimiz hafta Çarşamba günü 58 bin dolar seviyesinde seyreden Bitcoin’de uzmanlar baskının devam edebileceğini açıkladı.

Saat 07:58 itibariyle Bitcoin düne göre yüzde 10 oranında kayıpla 39 bin 180 dolar seviyesinde işlem görüyor. Böylece Bitcoin’in piyasa değeri 733 milyar dolara gerilemiş oldu.

SATIŞ BASKISI HAFTALARCA SÜREBİLİR

Bitcoin’in en büyük yatırıcılarından olan Galaxy Digital LP’ni CEO’su Michael Novogratz, geçtiğimiz ay gördüğü zirveden yüzde 35 civarında aşağı gelen Bitcoin’in daha haftalarca baskı altında kalmaya devam etmesini beklediklerini bildirdi.

Novogratz yaptığı açıklamada, Bitcoin için 40-50 bin dolar aralığının adil bir fiyat aralığı olduğunu belirtirken, “Bir süre için konsolidasyon yaşayacağız, bu 4-6 hafta sürebilir” diyerek konuştu.

TESLA’DA 1.5 MİLYAR DOLARLIK BITCOIN VAR

Milyarder iş adamı Elon Musk’ın elektrikli araba firma Tesla geçtiğimiz aylarda Bitcoin’e yatırım yaptığını açıklamıştı. Ardından da Bitcoin ile araba satışını durduran Tesla, kripto para piyasalarında spekülasyona neden olmuştu. Musk’ın Bitcoin’leri sattığına dair bilgi karmaşası ile beraber Bitcoin’de hızlı düşüş başlamıştı.

TAHVİL FAİZLERİ YÜKSELİYOR, ONS ALTIN GÜÇLENİYOR

ABD 10 senelik tahvil faizinin yüzde 1.65’e yükselmesi ve ons altının güç kazanmasıyla beraber büyük yatırımcılar kripto para yatırımından uzaklaşabiliyor.

ABD’NİN SPK’SI SEC UYARMIŞTI

ABD’nin SPK’sı olarak bilinen regülatör kuruluş SEC tarafından yayınlanan raporda Bitcoin’in volatilitesi ve yatırımcılar için oluşturduğu riskler konusunda uyarıda bulunuldu.

Bitcoin vadeli piyasalar ve o piyasalara yatırım yapacak borsa yatırım fonlarına ilişkin raporda, yatırımcıların para koyacakları fonların açıklamalarına çok dikkatli okumaları, bütün paralarını kaybetme olasılığına hazır olmaları uyarısında bulunuldu.

Açıklamada kripto para Bitcoin’in çok spekülatif bir varlık olduğunun altı çizildi. Bu alana yatırım yapan yatırımcıların farkında olduklarından fazla risk alabiliyor olabilecekleri kaydedildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.