Bitcoin 40 bin dolar seviyesini geçti! Bitcoin ne kadar artar? 28 Temmuz 2021

Kripto para birimlerinin atası olan Bitcoin, 40 bin dolar psikolojik duvarını aştı. Yükselişte milyarder yatırımcıların açıklamalarının etkili olduğu iddia ediliyor.
Takip et
Bitcoin 40 bin dolar seviyesini geçti! Bitcoin ne kadar artar? 28 Temmuz 2021
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Geçtiğimiz Nisan ayında 64 bin 813 dolar seviyesine yükselerek tarihi rekor kıran Bitcoin, bu tarihten sonra düşüşe geçmişti. Son günlerde ise pozitif yönde hareketlenme eğilimine giren Bitcoin, bugün itibariyle 40 bin doları aştı.

Geçtiğimiz hafta 30 bin doların altında seyreden Bitcoin, dünyanın en büyük e-ticaret sitelerinden Amazon.com’un kripto para ile ödeme kabul etmeye hazırlandığına dair haberle 40 bin dolar sınırına yaklaşmıştı. Öte Yandan milyarder iş adamı Elon Musk’ın Bitcoin’e yönelik tavrının değişmesi, kendisinin ve firmalarının Bitcoin yatırımcısı olduğunu açıklaması öte yandan Tesla’nın Bitcoin ile satışlara tekrardan başlayacağını duyurması ile kripto para piyasaları hareketlendi.

AMAZON YALANLADI

Amazon, kripto para ile satış iddialarının gerçek olmadığını, işe alım için kripto para uzmanı aradıklarını, ilerleyen senelerde vaziyetin değişiklik gösterebileceğini söyledi.

UZMANLAR VE YATIRIMCILAR YÜKSELİŞİ DESTEKLİYOR

Bitcoin ve öbür kripto paralarda meydana gelen yükselişin ana sebeplerinden biri yatırımcı ve uzmanlardan gelen destekleyici açıklamalar oluyor.

Bitcoin 40 bin dolar seviyesini geçti! Bitcoin ne kadar artar? 28 Temmuz 2021

Bitcoin geçtiğimiz güne göre yüzde 4.70 oranında primle 39 bin 818 dolar seviyesinde işlem görüyor. Gün içinde en düşük 37 bin 986 dolar, en yüksek ise 40 bin 345 dolar seviyesini gördü.

Ethereum yüzde 1.83 oranında primle 2283 dolar, Dogecoin ise yüzde 1.24 yükselişle 0.20 dolar seviyesinden alıcı buluyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.