adplus-dvertising

Bisiklet turnuvasında 2 bin amatör ve profesyonel bisikletçi pedal çevirdi

Geçen sene olduğu gibi bu sene da SOCAR Türkiye ana sponsorluğunda gerçekleşen Turkcell GranFondo Serisi’nin İzmir etabı son buldu. “Sürdürülebilir Bir Dünya İçin” sloganıyla başlayan yarışa 30’dan fazla ülkeden 2 bin amatör ve profesyonel bisikletçi katıldı.
Takip et
Bisiklet turnuvasında 2 bin amatör ve profesyonel bisikletçi pedal çevirdi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

SOCAR Türkiye’nin ikinci defa ana sponsor olduğu Turkcell GranFondo Bisiklet Turnuvası’nın Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayan İzmir etabı son buldu. Geçen sene ortalama bin 500 bisikletçinin katıldığı yarışta, bu sene 30’dan fazla ülkeden 2 bin amatör ve profesyonel bisikletçi pedal çevirdi.

Büyük heyecana ve çekişmeye sahne olan İzmir yarışının kısa parkurunda kadınlarda Kübra Nur Pınarak ve erkeklerde Nurettin Emre Oruç, uzun parkurunda ise kadınlarda Sevcan Alper, erkeklerde Gökhan Uzuntaş ipi göğüsledi. “Sürdürülebilir Bir Dünya İçin” yarışa katılan görme engelli bisikletçiler de tandem (ikili) bisikletleriyle yarışarak bu heyecanı yaşadılar.

111 ve 62 kilometrelik iki parkurdan oluşan uluslararası yarışmanın İzmir etabı Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayarak Balçova, Narlıdere, Güzelbahçe üstünden Urla’ya uzandı ve başladığı noktada sona erdi. Firmanın, Cumhuriyet Meydanı’na kurulan EXPO alanında yarışmacılara dinlenme alanı, gıda ve içecek desteği verdiği söylendi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.