Bisiklet Sürücüleri Artık Kullanamayacak!

Hollanda'da milyonlarca vatandaşı ilgilendiren bir yeniliğe imza atıldı. Alınan karara göre, bisiklet kullanıcılarının telefon kullanması yasaklandı.

Hollanda Hükümeti trafikte telefon kullanımına yönelik, binlerce vatandaşı ilgilendirecek bir yeniliğe imza attı. Her yıl yüzlerce kişinin ölümüyle sonuçlanan trafik kazalarına ilişkin bir karar almaya karar veren Hollanda Hükümeti, bisiklet kullanıcılarının telefon kullanımını para cezasıyla yasakladı.


TELEFON KULLANIMINA PARA CEZASI

Alınan karara göre, bisikletlilerin sadece telefon değil, tablet, kamera, müzik çalar gibi her türlü dikkat dağıtacak elektronik alan kullanımı yasaklandı. Bisikletler diyarı olarak bilinen ülkede, ülkenin büyük çoğunluğunu oluşturan bisiklet sürücüleri ise bu karara tepkili.

Her yıl 1 milyondan fazla yeni bisikletin satın alındığı ülkede başlatılan yasağa uyulmaması durumunda, sürücüler 96 avro ceza ödeyecekler. Yasakla ilgili Bakanlık’tan yapılan açıklamada, trafikte seyir halindeyken her türlü elektronik cihazın para cezasıyla yasaklandığına, bisikletin üzerinde sürülmeden sabit durulduğunda bu yasağın geçerli olmadığını belirtti. Bisikletler şehri olarak bilinen ülkede, günlük yaşantılarında, işe, okula, alışverişe neredeyse her yere giderken araç yerine bisiklet kullanan vatandaşların bu karara ne kadar uyacağı ise merak konusu.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı