adplus-dvertising

Birr Zamanlar Kıbrıs Nerede Çekiliyor? Kıbrıs mı Türkiye mi?

Senaryosunu Emre Özdür, Başar Başaran, yönetmenliğini ise Hakan İnan’ın üstlendiği dizide tarihi gerçekler çerçevesinde, Kıbrıs Türklerinin varoluş mücadelesi, adada yaşanan gerçek olaylardan yola çıkarak kaleme alınıyor. Bir Zamanlar Kıbrıs nerede çekiliyor? Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi Türkiye’de mi Kıbrıs’ta mı, nerede çekildi?
Takip et
Birr Zamanlar Kıbrıs Nerede Çekiliyor? Kıbrıs mı Türkiye mi?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi, Kıbrıs Türk halkının 1963-1968 arasında maruz kaldığı sıkıntıları anlatacak. Dizi, Kıbrıs Türkünün o günlerde ne kadar büyük bir sıkıntı, vahşet ve soykırım ile karşılaştığını ekranlara taşıyacak.

BİR ZAMANLAR KIBRIS NEREDE ÇEKİLİYOR? TÜRKİYE’DE Mİ KIBRIS’TA MI ÇEKİLDİ?

Senaryosunu Emre Özdür, Başar Başaran, yönetmenliğini ise Hakan İnan’ın üstlendiği dizinin çekimleri, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) başladı.

Büyük bölümü Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde çekilen, Kıbrıs Türk halkının varoluş ve özgürlük mücadelesini ekranlara taşıyacak olan “Bir Zamanlar Kıbrıs” dizisi, 1 Nisan’da TRT 1’de izleyicinin karşısına çıkacak.

Dizinin çekimleri ağırlıklı olarak, Gazimağusa ya da Mağusa olarak bilinen, Kıbrıs Adası’nda bir liman kentinde gerçekleşti.

Senaryonun bir kısmının da Mersin ve İstanbul’da çekildiği söyleniyor.

Dizinin esas çekim bölgesi ise Kıbrıs adasındaki eski Maraş bölgesinde gerçekleşti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.