adplus-dvertising

Bir Zamanlar Kıbrıs Tam Liste Oyuncu Kadrosu

Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinde sakız tüccarı Kemal Dereli karakterini Ahmet Kural, eşi İnci'yi Pelin Karahan, Türkiye'den adaya gizli görevle gelen Ankaralı karakterini Serkan Çayoğlu, nişanlısını ise Gülper Özdemir canlandırıyor. Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi oyuncuları ve karakterleri kimlerdir? İşte Bir Zamanlar Kıbrıs konusu ve oyuncu kadrosu hakkında detaylı bilgi.
Takip et
Bir Zamanlar Kıbrıs Tam Liste Oyuncu Kadrosu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Gerçek bir vatan mücadelesinin anlatılacağı, TRT 1’in yeni ve iddialı yapımının ismi belli oldu. Tamamı Kıbrıs’ta çekilerek ulusal bir kanalda yayınlanacak ilk dizi olma özelliği de taşıyan “Bir Zamanlar Kıbrıs” yapımı, Kıbrıs Türk halkının varoluş ve özgürlük mücadelesini ekranlara yansıtacak.

BİR ZAMANLAR KIBRIS DİZİSİ OYUNCULARI KİMLER? İSİMLERİ VE ROLLERİ

Kıbrıs olaylarının şiddetlenmeye başladığı 1963 yılı itibarıyla ekranlara gelecek olan dizi zengin oyuncu kadrosuyla izleyeciyle bir görsel şölen sunmaya hazırlanıyor. İşte dizinin oyuncu kadrosu isim ve dizideki karakter ismi. İşte tam liste oyuncu kadrosu…

Bir Zamanlar Kıbrıs Tam Liste Oyuncu KadrosuBir Zamanlar Kıbrıs Tam Liste Oyuncu Kadrosu

Ahmet Kural Bir Zamanlar Kıbrıs’taki Karakter İsmi “Sakız Tüccarı Kemal Dereli”

Pelin Karahan Bir Zamanlar Kıbrıs’taki Karakter İsmi “Tüccarın eşi İnci”

Serkan Çayoğlu Bir Zamanlar Kıbrıs’taki Karakter İsmi “Ankaralı”

Gülper Özdemir Bir Zamanlar Kıbrıs’taki Karakteri “Ankaralının Nişanlısı”

Tayanç Ayaydın Bir Zamanlar Kıbrıs’taki Karakter İsmi “Rum komutan Samson”

Devrim Saltoğlu Bir Zamanlar Kıbrıs’taki Karakter İsmi “Kıbrıs Türk Lideri Rauf Denktaş”

Dizinin kadrosunda ayrıca;

Hasan Küçükçetin
Miray Akay
Deniz Baytaş
Ahmet Sömers
Hakan Güner
Nebil Sayın
Emre Törün
ve Bade Arazlı yer alıyor.

Ahmet Kural Kimdir?

Bir Zamanlar Kıbrıs Tam Liste Oyuncu Kadrosu
Ahmet Kural, 10 Kasım 1982 tarihinde Kütahya’da doğdu. Konservatuvarda okuyan ablasının etkisiyle oyuncu olmaya karar veren Kural, lise yıllarında tiyatro çalışmalarına katıldı, Selçuk Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema bölümünü bitirdi ve Bilkent Üniversitesinde master yaptı. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi aldı.

Eğitimine devam ettiği sırada Levent Kırca-Oya Başar Tiyatrosu kadrosuna dahil oldu. Tiyatro çalışmaları sürerken Fikrimin İnce Gülü adlı dizi ve TRT’de yayınlanan Evimin Erkeği adlı dizilerde aldığı rollerle televizyonda görünmeye başladı. Ardından Gazi adlı dizide başrol oynamaya başladı ancak rating’lerin düşük olması nedeniyle dizi 19. bölümden sonra yayından kaldırıldı.Aynı yıl içinde Güneşin Oğlu adlı sinema filminde Haluk Bilginer, Köksal Engür, Hümeyra ve Özgü Namal ile birlikte rol aldı. Ardından Ramazan Güzeldir adlı dizinin bir bölümünde oynadı.

Oynadığı Dizi ve Filmler

2010 yılında Selçuk Aydemir’in yönettiği Çalgı Çengi adlı sinema filminde Murat Cemcir ile başrolde oynadı.
28 Haziran 2012 tarihinde Star TV’de yayınlanmaya başlayan İşler Güçler adlı dizinin başrollerini Murat Cemcir ve Sadi Celil Cengiz ile paylaşmıştır.
Daha sonra Düğün Dernek adlı sinema filminde de Murat Cemcir’le başrolleri paylaştı.
2014 yılının Ekim ve Kasım aylarında vizyona giren Oflu Hoca’nın Şifresi isimli filmde bir Bakanı canlandırmış.
Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyu adlı filmde de karga karakterinin seslendirmesini yapmıştır.
İlk bölümü 13 Şubat 2014 tarihinde yayınlanan Kardeş Payı dizisinin başrolünü Murat Cemcir ve Seda Bakan ile paylaştı.
4 Aralık 2015 tarihinde vizyona giren ve 2015 yılının en çok izlenen filmi olan Düğün Dernek 2: Sünnet filminin başrollerini yine Murat Cemcir ile paylaşmıştır.

Pelin Karahan Kimdir?

Bir Zamanlar Kıbrıs Tam Liste Oyuncu Kadrosu

Oyunculuk kariyerinde başarılı çalışmalara imza atarak adını duyuran ancak popülerliğini Kavak Yelleri isimli televizyon dizisi ile kazanan başarılı oyuncu Pelin Karahan, 6 Ekim 1984’te doğdu. Ankara Arı Koleji’nde İlkokulu okudu. Ortaokulu Ankara Gaziosmanpaşa İlköğretim Okulunda ve Ödemiş İlköğretim Okulunda bitirdikten sonra Ankara Sokullu Mehmet Paşa Lisesinden mezun oldu.

Eskişehir Anadolu Üniversitesinde Turizm İşletme’de okudu. Okul bitince İstanbul’a geldi İnteraktif reklam hizmeti veren bir şirkette müşteri ve halkla ilişkilerde çalıştı.
Aynı zamanda manken Neşe Erberk’in Erberk Ajans’sına kaydoldu. Demirdöküm reklam filmi ile reklam çekimlerine başladı. Daha sonra Nestle Kit-Kat, Coca Cola Light, Ülker Royal Golf, Yedigün, Carrefour, Penti,Komili Şampuan, İpana reklam filmlerinde de oynadı.

Pelin Karahan, 2007 – 2011 yılları arasında “Kavak Yelleri” adlı dizide İbrahim Kendirci,Dağhan Külegeç, Aslı Enver, Sarp Apak ile birlikte başrolde oynadı.
2011 yılında Medya ve Sanat Ödüllerinden, Kavak Yelleri dizisindeki rolü için “En Başarılı Bayan Dizi Oyuncusu” ödülünü kazanmıştır.
Pelin Karahan, 23 Ekim 2011 tarihinde pilates eğitmeni Erdinç Bekiroglu ile Barcelona’da evlendi. 19 Kasım 2013 tarihinde boşandı.
24 Haziran 2014 tarihinde iş adamı Bedri Güntay ile Adile Sultan Sarayı’nda evlendi. 27 Aralık 2014 tarihinde Ali Demir adında bir oğlu oldu.
Pelin Karahan, 2012 yılında da “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde Mihrimah Sultan karakterini hayat veren Pelin Karahan, en son Yeter dizisinde Aylin karakterini canlandırdı.

Serkan Çayoğlu Kimdir?

Bir Zamanlar Kıbrıs Tam Liste Oyuncu Kadrosu

Serkan Çayoğlu, 31 Mayıs 1987 tarihinde Almanya’da doğmuştur. Kendisine benzemeyen bir ikiz kardeşi vardır. Almanya’da okuduğu üniversitede ekonomi eğitimi aldı. Üniversitede okurken aynı zamanda da modellik yaptı.

Oyuncu olmak için İstanbul’a gelen Serkan Çayoğlu, ( 3 M.O.T.A )Ümit Çırak Modern Oyunculuk Teknikleri Atölyesinde Ümit Çırak’dan ve Dolunay Soysert’ten oyunculuk dersleri almıştır.

2012 yılında “Kuzey Güney” dizisinin sezon finalinde Merve Boluğur’un İtalya’dan gelen arkadaşını canlandırarak oyunculuk kariyerine başladı.

2013 yılında Hande Yener’in “Ya Ya Ya” klibinde de oynadı.

14 Ocak 2014 tarihinde Kanal D Ekranlarında gösterime giren “Zeytin Tepesi” dizisinde başrol oyuncusu olarak Aslıhan Gürbüz oynuyor. Diğer rollerdeTayanç Ayaydın, Atilla Saral, Zerrin Sümer, Haldun Boysan, Salih Bademci,Ayça Varlıer, Hakan Karahan gibi sanatçılar var. Zeytin tepesi’nin yapımcılığını MF Yapım Faruk Bayhan ve Faruk Aksoy üstlendi. Serkan Çayoğlu da bu dizide Burak Altaylı karakterine can verdi. Dizi reyting düşmesi nedeniyle birlikte 2 Nisan 2014 günü final bölümü ile sona erdi.

Serkan Çayoğlu, 4 Temmuz 2014 tarihinde FOX’ta yayınlanmaya başlayan “Kiraz Mevsimi” adlı dizide; Özge Gürel, Dağhan Külegeç, Nilperi Şahinkaya ile başrolleri paylaşmıştır.

Filmleri ve Dizileri :
2014 – Kiraz Mevsimi
2014 – Zeytin Tepesi
2012 – Kuzey Güney

Gülper Özdemir Kimdir?

Bir Zamanlar Kıbrıs Tam Liste Oyuncu Kadrosu

28 yaşında olan ve 18 Kasım 1990 tarihinde Almanya Frankfurt’ta doğan Gülper Özdemir Akrep burcudur. Babası ekonomi alanında yüksek lisans yapmak amacıyla Frankfurt’a gitmiş ve sonrasında annesini de yanına almıştır. Babasının okumaya devam etmiş, annesi ise çalışmaya başlamıştır. Gülper Özdemir, hayatlarını Almanya’da devam ettiren bir ailenin çocuğudur. Anne ve babasının Sinoplu olmasından dolayı Gülper Özdemir aslen Sinop’ludur.

Ortaokulu ve lise eğitimini Almanya’da yapan Gülper Özdemir, ABD Truman State Universty’den mezun olmuştur. Aynı zamanda Almanya’da Rhein Main University of Applied Sciences okulundan da eğitim almıştır. Oyunculuk eğitimine ise lise ve üniversite senelerinde pek çok tiyatro topluluğunda yer alarak yine Almanya’da başlamıştır. Tiyatro ile lisede tanışmış olan Gülper Özdemir ilk olarak Bonnie&Clyde’ın Bonnie’si olarak bir tiyatro oyununda sahneye çıkmıştır.

Hem Türkiye’de hem Almanya’da tiyatrolarda sahne almış olan başarılı oyuncu, daha sonra New York The Living Theatre’a oyuncu olarak katılmış ve Judith Malina’nın ”No Place To Hide” oyununda rol almıştır.

Okulunun bittiği sene Ay Yapım’dan gelen haber ile her şeyini toplayıp İstanbul’a gelen ve kariyer basamaklarını hızla tırmanmaya başlayan oyuncu, İstanbul’a geldiği ilk anlarda kalbinde korku olduğunu, kültür şoku yaşadığını ancak süreç içerisinde İstanbul’u sevmeye başladığını söylemiştir.

GÜLPER ÖZDEMİR’İN OYNADIĞI DİZİ VE FİLMLER
2015 – Beyaz Gece
2016 – Bana Sevmeyi Anlat (Simge) (TV Dizisi)
2017 – Kara Yazı (Derya) (TV Dizisi)
2017 – Tutsak (Elif) (TV Dizisi)
2018 – Meleklerin Aşkı (Melek) (TV Dizisi)
2019 – Sen Anlat Karadeniz (Hazan) (TV Dizisi)

Tayanç Ayaydın Kimdir?

Bir Zamanlar Kıbrıs Tam Liste Oyuncu Kadrosu

Tayanç Ayaydın, 7 Ağustos 1979 tarihinde İstanbul’da İstanbul’lu bir ailenin tek çocuğu olarak doğmuştur. İlkokulu Özel Doğa kolejinde okumuştur. Liseye Tercüman Lisesinde başlıyor ve İstek Vakfı Lisesi ile devam ediyor.

Ardından Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro bölümünde okudu ve 2001 yılında mezun oldu. Komedi Dram Tiyatro Topluluğu, Stüdyo Drama ve Alchera Tiyatro Topluluğu’nda oynadı. Alchera’da barmenlik de yaptı.

2004 yılında oynayan “Aliye” dizisinde Doktor Kahraman rolü ile tanınmaya başladı.

Ben Hopkins imzalı “Pazar-Bir Ticaret Masalı” filminde göstermiş olduğu başarılarla dikkatleri üzerine çekmiş 2008 yılında düzenlenen Antalya Altın Portakal Film festivalinde en iyi erkek oyuncu ödülünü yine aynı yılda düzenlenen Locarno Film Festivalinde en iyi erkek oyuncu ödüllerini kazanmıştır.

Osman Sınav tarafından yaratılan, 2009 yılında başlayan “Sakarya Fırat” dizisinde başrol oynadı.

14 Ocak 2014 tarihinde Ekranlarında gösterime giren “Zeytin Tepesi” dizisinde başrollerini Aslıhan Gürbüz ve Tayanç Ayaydın oynuyor. Diğer rollerde Atilla Saral, Zerrin Sümer, Haldun Boysan, Salih Bademci, Ayça Varlıer, Hakan Karahan gibi sanatçılar var. Zeytin tepesi’nin yapımcılığını MF Yapım Faruk Bayhan ve Faruk Aksoy üstlendi.

Eğirdir gölü kıyısında da bir evi olan Tayanç Ayaydın, bateri, gitar ve saksafon çalabiliyor.

Tayanç Ayaydın, 5 Temmuz 2011 tarihinde oyuncu Bulut Köpük ile evlendi. Ancak evlilik 4 ay sürdü. Yabancı uyruklu öğretmen sevgilisi Sally Ghalayini ile nişanlandı.

Ödülleri :

2008 – Antalya Altın Portakal Film Festivali, En İyi Erkek Oyuncu Ödülü (Pazar – Bir Ticaret Masalı)
2008 – Locarno Film Festival, En İyi Erkek Oyuncu Ödülü (Pazar – Bir Ticaret Masalı)

Filmleri :

2014 – Zeytin Tepesi
2013 – Aşk Kırmızı
2009 – Sakarya-Fırat
2009 – Büşra
2009 – Ey Aşk Nerdesin?
2008 – Aşk Yakar
2007 – Pazar – Bir Ticaret Masalı
2006 – Sıla
2004 – Kalbin Zamanı
2004 – Ziyaret
2004 – Aliye
2004 – Gece Yürüyüşü

Devrim Saltoğlu Kimdir?

Bir Zamanlar Kıbrıs Tam Liste Oyuncu Kadrosu

Devrim Saltoğlu, 30 Haziran 1973 tarihinde Trabzon’da dünyaya gelmiştir. Sırasıyla, Trabzon Anadolu Lisesi, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümü ve A.Ü Devlet Konservatuvarı tiyatro oyuncululuğu mezunudur.

Üniversite eğitiminden sonra Devlet Tiyatroları ve çeşitli özel tiyatrolarda yer alan Devrim Saltoğlu, ardından Salt Tiyatro’yu kurdu. Kameralar karşısına ilk kez Üvey Baba isimli dizi ile geçti ve pek çok tiyatro oyununda yer aldı.

Şimdilerde, Star TV ekranlarında yayınlanmakta olan Güvercin dizisinde Celil karakterine hayat veren Devrim Saltoğlu, 1.78 metre boyunda, 80 kilo ve Yengeç burcudur.

Devrim Saltoğlu’nun rol aldığı diziler ve filmler:

2019 – Güvercin (Celil) (TV Dizisi)
2017 – Cennet’in Gözyaşları (Kaya) (TV Dizisi)
2015 – Bedel (Ferhat) (TV Dizisi)
2014 – Yağmur: Kıyamet Çiçeği (Ahmet) (Sinema Filmi)
2013 – Osmanlı’da Derin Devlet (Patrona Halil) (TV Dizisi)
2011 – Kirli Oyunlar (Sultan Abdülaziz) (TV Filmi)
2010 – İhanet (Kerem) (TV Dizisi)
2010 – Kızım Nerede (Doktor) (TV Dizisi)
2010 – 72. Koğuş (Solezli) (Sinema Filmi)
2009 – Kapadokya Düşleri (Beyazıt Hoca) (TV Dizisi)
2008 – Mıhlıçay Aşıkları (Kemal) (Sinema Filmi)
2008 – Goncakaranfil (Zehir Osman) (TV Dizisi)
2007-2008 – Parmaklıklar Ardında (TV Dizisi)
2006-2007 – Sıla (Cihan) (TV Dizisi)
2005 – Keloğlan Kara Prens’e Karşı (Biricik Şefi) (Sinema Filmi)
2005 – Kayıtdışı (TV Dizisi)
2004 – Melekler Adası (Alp) (TV Dizisi)
2003 – Asmalı Konak – Hayat (Seyhan) (Sinema Filmi)
2002 – Asmalı Konak (Seyhan) (TV Dizisi)
2001 – 90-60-90 (Sedat) (TV Dizisi)
2000 – Üvey Baba (Barmen) (TV Dizisi)

Hasan Küçükçetin Kimdir?

Bir Zamanlar Kıbrıs Tam Liste Oyuncu Kadrosu

Hasan Küçükçetin, 6 Haziran 1981 tarihinde Balıkesir Burhaniye’de dünyaya gelmiştir. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezundur. Mezuniyetinin ardından 2004 -2005 yılları arasında Devlet Tiyatrosunda çalışmıştır.

İlk oyunculuk deneyimini Büyük Buluşma ile gerçekleştiren Hasan Küçükçetin; Şeytan Ayrıntıda Gizlidir, Alanya Almanya, Beşinci Boyut, Maskeli Beşler, Acemi Cadı, Arka Sokaklar, Ezo Gelin, Yaprak Dökümü, Muhteşem Yüzyıl, Gelmeyen Bahar, Kaçak, Gulyabani, Kiraz Mevsimi, Sen Sağ Ben Selamet ve Aşk Uykusu gibi yapımlarda rol almıştır.

Hasan Küçükçetin, şimdilerde Show TV ekranlarında yayınlanan Aşk Ağlatır dizisinde Mustafa karakterine hayat vermektedir. Hasan Küçükçetin, 1.90 metre boyunda, 87 kilo ve İkizler burcudur.

Hasan Küçükçetin’in rol aldığı diziler ve filmler:

2019 – Aşk Ağlatır (Nalan) (TV Dizisi)
2018 – Diriliş Ertuğrul (Altun Aba) (TV Dizisi)
2017 – Aşk Uykusu (Nejat) (Sinema Filmi)
2016 – Sen Sağ Ben Selamet (Sinema Filmi)
2014- 2015 – Kiraz Mevsimi (TV Dizisi)
2014 – Gulyabani (Gulyabani) (Sinema Filmi)
2013-2014 – Kaçak ((Dadaylı Tahir) (TV Dizisi)
2013 – Gelmeyen Bahar (Mirza) (Sinema Filmi)
2013 – Böyle Bitmesin (TV Dizisi)
2011-2013 – Muhteşem Yüzyıl (İskender Çelebi) (TV Dizisi)
2011 – Arka Sokaklar 6. Sezon (Eşref Kaplan) (TV Dizisi)
2008-2010 – Yaprak Dökümü (Şevket Tekin) (TV Dizisi)
2007 – Pazar: Bir Ticaret Masalı (Sinema Filmi)
2007 – Menekşe ile Halil (Mustafa) (TV Dizisi)
2006 – Ezo Gelin (Hüso) (TV Dizisi)
2006 – Adak (Yakup) (TV Dizisi)
2006 – Acemi Cadı (Fethi) (TV Dizisi)
2005 – Maskeli Beşler: İntikam Peşinde (Tekin’in Koruması) (Sinema Filmi)
2005 – Beşinci Boyut (Sinan) (TV Dizisi)
2005 – Alanya Almanya (Koruma 1) (TV Dizisi)
2004 – Şeytan Ayrıntıda Gizlidir (Pehlivan) (TV Dizisi)
2004-2007 – Büyük Buluşma (Niyazi) (TV Dizisi)

Miray Akay Kimdir?

Bir Zamanlar Kıbrıs Tam Liste Oyuncu Kadrosu

Miray Akay, 17 Temmuz 2000 tarihinde Türk bir baba ve Ukranyalı bir annenin çocuğu olarak Ukrayna’da doğmuştur. Asıl adı Myroslava Kosteva Akay’dır. 1993 doğumlu bir ablası ve 2002 doğumlu bir erkek kardeşi vardır. İlkokul ve ortaokulu İstanbul Bahçelievler Ali Haydar okulunda okumuştur. Eğitimine Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi’nde devam etmektedir.

Miray Akay, üç yaşından beri oyunculuk yapmaktadır. Çeşitli reklam filmleri ve kliplerle birlikte, Türkmalı, Bitmeyen S¸arkı, Çıplak Gerçekler gibi televizyon dizileri; Balık ve Kelebeğin Rüyası gibi sinema filmlerinde rol aldı.

2014 Frankfurt Türk Film Festivali’nde Halam Geldi ve Eve Dönüş: Sarıkamış 1915 filmlerindeki bas¸arılı oyunuyla En İyi Kadın Oyuncu ödülünü Jale Arıkan ile paylaştı.

Şimdilerde FOX Tv ekranlarında yayınlanmakta olan Bizim Hikaye dizisinde Zeynep karakterine hayat veren Miray Akay 1.65 metre boyunda, 52 kilo ve Yengeç burcudur.

Ödülleri:

2014 – Frankfurt Türk Film Festivali – oyunuyla En I·yi Kadın Oyuncu ödülünü Jale Arıkan ile paylaştı.( Halam Geldi ve Eve Dönüş: Sarıkamış 1915)

Miray Akay’ın rol aldığı diziler filmler:

2019 – Bizim Hikaye
2018 – Servet (TV Dizisi)
2017 – Bizim Hikaye (Zeynep) (TV Dizisi)
2017 – Dayan Yüregˆim (Nazlı) (TV Dizisi)
2015 – Günes¸in Kızları (Peri Yılmaz) (TV Dizisi)
2014 – Benim Adım Gültepe (Gülten) (TV Dizisi)
2013 – Kelebegˆin Rüyası (Mediha’nın Kardes¸i) (Sinema Filmi)
2013 – Halam Geldi (Reyhan) (Sinema Filmi)
2013 – Balık (Deniz) (Sinema Filmi)
2013 – 20 Dakika (Duru Halaskar) (TV Dizisi)
2012 – Eve Dönüs¸: Sarıkamıs¸ 1915 (Nihan) (Sinema Filmi)
2012 – Çıplak Gerçek (Selin) (TV Dizisi)
2010 – Türkmalı
2010 – Bitmeyen Sarkı (TV Dizisi)

Deniz Baytaş Kimdir?

Bir Zamanlar Kıbrıs Tam Liste Oyuncu Kadrosu

Deniz Baytaş, 19 Ağustos 1965 tarihinde başkent Ankara’da dünyaya gelmiştir. Yüksek öğretim eğitimini Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarında tamamlamıştır.

Mezuniyetinin ardından uzun bir süre Devlet Tiyatroları’nda sahne alan Baytaş, televizyon dizileri ve sinema filmleri ile de izleyicinin sevdiği yüzlerden biri olmuştur.

Hayat Sevince Güzel, Fatmagül’ün Suçu Ne?, Ah Ana Hanım Ana, Beybaba gibi yapımlarda da yer alan güzel oyuncu, en önemli çıkışını ise ‘Güzel Köylü’ adlı dizide Esma karakteri ile yaşamıştır. Evli ve 2 çocuk sahibidir.

Aslan burcu özelliklerine sahip olan Deniz Baytaş, 1.71 metre uzunlukta ve 75 kilogram ağırlıktadır.

Deniz Baytaş’ın rol aldığı diziler ve filmler:

1983- Kurt ve Kuzu

1986- Ah Ana Hanım Ana

1989- Beybaba

2006- Kod Adı

2006- Kod Adı: Kaos

2007- Fedai

2008- Son Ders: Aşk ve Üniversite

2010- Fatmagül’ün Suçu Ne

2014- Güzel Köylü

2018- Yanımda Kal

Nebil Sayın Kimdir?

Bir Zamanlar Kıbrıs Tam Liste Oyuncu Kadrosu

Nebil Sayın, 19 Mayıs 1971 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü Oyunculuk Sanat Dalı mezunudur.

Televizyon kariyerine ilk olarak Savunma isimli dizi ile adım atan Nebil Sayın; İçerde, Suskunlar, İntikam, Muhteşem Yüzyıl, Aşk Ekmek Hayaller, Hayat Yokuşu, Çukur, Payitaht Abdülhamid gibi dizilerde rol almıştır.

Şimdilerde Kanal D ekranlarında yayınlanan Yeni Hayat dizisinde yer alan Nebil Sayın, 1.89 metre boyunda, 79 kilo ve Başak burcudur.

Nebil Sayın’ın rol aldığı diziler ve filmler:

2019 – Yeni Hayat (TV Dizisi)
2019 – Payitaht Abdülhamid (Samuel) (TV Dizisi)
2018 – Ailecek Şaşkınız (Ömer) (Sinema Filmi)
2018 – Çarpışma (Ayhan) (TV Dizisi)
2017 – Çukur (Muhittin) (TV Dizisi)
2017 – Rüzgar (Robin) (Sinema Filmi)
2016 – İçerde (Coşkun) (TV Dizisi)
2016 – Boşu Bir Yerde (TV Filmi)
2015 – Ve Panayır Köyden Gider (Sinema Filmi)
2014 – Yolculuk (Mustafa) (Sinema Filmi)
2014 – Yedikule Hayat Yokuşu (Külhan) (TV Dizisi)
2014 – Aşk Ekmek Hayaller (Numan)(TV Dizisi)
2013 – Şarkı Söyleyen Kadınlar (Emin) (Sinema Filmi)
2013 – İntikam (TV Dizisi)
2012 – Suskunlar (TV Dizisi)
2011 – Muhteşem Yüzyıl (Büyücü) (TV Dizisi)
2010 – Günah Keçisi (Macit) (Sinema Filmi)
2010 – D (Metin) (Sinema Filmi)
2009 – Teslimiyet (Cenk) (Sinema Filmi)
2008 – Hayat Var (Adam) (Sinema Filmi)
2001 – Savunma (TV Dizisi)

Emre Törün Kimdir?

Bir Zamanlar Kıbrıs Tam Liste Oyuncu Kadrosu

11 Mart 1972 yılında dünyaya gelen oyuncu Emre Törün bir çok sinema ve dizide rol almıştır. Yeni sezonda ise Atv kanalında yayınlanan Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi oyuncuları arasında yer alan Emre Törün dizide Nevzat karakterini canlandırmaktadır. Oyuncu Emre Törün İstanbul doğumludur ancak aslen nereli olduğu bilgisine henüz ulaşılamamıştır.

DİZİ DENEYİMLERİ

2016 – Frontier (Greg Bryk Seslendirmesi)
2015 – Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz (Nevzat Çankırılı)
2014 – Kod Adı Reaksiyon (Savcı)
2013 – Güneşi Beklerken (Mehmet Varol)
2012 – Bulutların Ötesi (Nusret)
2008 – Pepee (Baba seslendirme)
2006 – Doktorlar (Savcı) (Bölüm)
2005 – Beşinci Boyut (Murat/Mesut)
2004 – Büyük Umutlar (Cevat)
2004 – Büyük Buluşma
2003 – Umutların Ötesi
2003 – Hayat A.Ş.
2002 – Koçum Benim
2002 – Çocuklar Duymasın
2000 – Ona Bakma Bana Bak
1998 – Şeytanın Gözyaşları (Tolga)
1996 – Kara Melek

SİNEMA DENEYİMLERİ

2016 – Para Tuzağı (Dominic West Seslendirmesi)
2014 – İnşaat 2 (Mafya)
2013 – Ayas (Seslendirme)
2013 – Doğal Kahramanlar 3D (Türkçe seslendirme)
2007 – 120 (Keri)
2004 – Zor Adam

Hakan Güner Kimdir?

Bir Zamanlar Kıbrıs Tam Liste Oyuncu Kadrosu

Doğum Tarihi: 17.09.1961
Eğitim Durumu: İzmir Karataş Lisesi 1978-79
İstanbul Üniversitesi Konsevatuar Tiyatro Bölümü 1984-85

Mesleki Çalışmalar, Oynadığı Oyunlar:

“3.Selim”,“Hırçın Kız”, “Antonius Cleopatra”, “Yalnız Adam”, “Bizans Düştü”, “Lüküs Hayat”, “Farklı Bir Kadın”, “Dosya”, “Kedi”, “Hürrem Sultan”, “Ya Devlet Başa Ya Kuzgun Leşe”, “Kuklacı”, “Mavi Masal, “Coriolanus”…

Kurum Dışı Mesleki Çalışmalar, Oynadığı veya Yönettiği Oyunlar:

Kenterler Tiyatrosu- “Ölümü Yaşamak”, Babalar ve Oğullar, Akbank Çocuk Tiyatrosu
Tv – Sinema: Reklam- Schweppes, Ariel, Sabah Gazetesi, ECA, İşbankası,
Dizi- “Kurt Kapanı”, “Ziya Gökalp”, “Ömer Seyfettin”, “Kurtlar Vadisi”
Aldığı Ödüller: Avni Dilligil En İyi Ekip Oyunculuğu Ödülü – “Palto”, Avni Dilligil ödülü – “Lüküs Hayat”

BİR ZAMANLAR KIBRIS DİZİSİ KONUSU

1963, Kıbrıs’ta Türkler ve Rumlar yan yana sorunsuzca yaşamaktadır. Adanın pastoral coğrafyasında neşeli hayatlarını süren sakız tüccarı Dereli ailesi, Kanlı Noel olarak bilinen olayların başlaması ile diğer Türk aileler gibi saldırıya uğrar. Birbirlerinden ayrı düşen aile fertleri kasabalarından sürülüp zorunlu bir göçe başlarken ailenin başındaki Kemal Dereli kendi ailesiyle birlikte göç yolundaki binlerce Türk’ün lideri haline gelir.

Kıbrıs’ta yaşam mücadelesi sürerken Türkiye’den adaya gizli görevle yollanan Ankaralı ise Lefkoşa’da olayların seyrini değiştirir. Adada gizli kahramana dönüşen Ankaralı ve ayrı düştüğü nişanlısının hasretle ve yaşam mücadelesi ile harmanlanan aşkı da Dereli ailesinin hikayesi ile iç içe geçer.

Yapımını TMC Film’in, yapımcılığını Erol Avcı’nın üstlendiği “Bir Zamanlar Kıbrıs”, kahramanların gerçek yaşam mücadelelerini, aşklarını, ayrılıklarını ve hüsranlarını TRT 1 ekranlarından seyirciyle buluşturmaya hazırlanıyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.