adplus-dvertising

Bir Zamanlar Kıbrıs Dizisi Beğenildi mi, Yorumlar Nasıl?

Gerçek bir vatan mücadelesinin anlatılacağı, TRT 1’in yeni ve iddialı yapımının ismi belli oldu. Tamamı Kıbrıs’ta çekilerek ulusal bir kanalda yayınlanacak ilk dizi olma özelliği de taşıyan “Bir Zamanlar Kıbrıs” yapımı, Kıbrıs Türk halkının varoluş ve özgürlük mücadelesini ekranlara yansıdı. Peki TRT'nin çok iddialı olduğu dizi seyirci tarafından beğenildi mi? Sosyal medya ve ekşi yorumları nasıl?
Takip et
Bir Zamanlar Kıbrıs Dizisi Beğenildi mi, Yorumlar Nasıl?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 2

Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren ile dizi oyuncularının katılımıyla bu akşam, pandemi önlemlerinin en üst düzeyde alındığı KKTC Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda dizinin ilk bölüm izlemesi gerçekleştirildi.

BİR ZAMANLAR KIBRIS DİZİSİNİN KONUSU

Yapımını TMC Film’in, yapımcılığını Erol Avcı’nın üstlendiği, senaryosunu Emre Özdür, Başar Başaran, yönetmenliğini Hakan İnan’ın üstlendiği ‘Bir Zamanlar Kıbrıs’ın hikayesi şöyle:

“1963 yılında adanın pastoral coğrafyasında neşeli hayatlarını süren sakız tüccarı Dereli ailesi, Kanlı Noel olarak bilinen olayların başlaması ile diğer Türk aileler gibi saldırıya uğrar. Birbirlerinden ayrı düşen aile fertleri kasabalarından sürülüp zorunlu bir göçe başlarken ailenin başındaki Kemal Dereli kendi ailesiyle birlikte göç yolundaki binlerce Türk’ün lideri haline gelir. Kıbrıs’ta yaşam mücadelesi sürerken Türkiye’den adaya gizli görevle yollanan Ankaralı ise Lefkoşa’da olayların seyrini değiştirir. Adada gizli kahramana dönüşen Ankaralı ve ayrı düştüğü nişanlısının hasretle ve yaşam mücadelesi ile harmanlanan aşkı da Dereli ailesinin hikayesi ile iç içe geçer. Gerçek olaylardan yola çıkılan hikâyede Rauf Denktaş-Dr. Küçük ve aileleri, Makaryos ve diğer Rum liderler ile yaseminler adası Kıbrıs başroldedir.”

BİR ZAMANLAR KIBRIS DİZİSİNİN OYUNCULARI

Bir Zamanlar Kıbrıs Dizisi Beğenildi mi, Yorumlar Nasıl? Bir Zamanlar Kıbrıs Dizisi Beğenildi mi, Yorumlar Nasıl?

Kemal rolünde: Ahmet Kural
İnci rolünde: Pelin Karahan
Ankaralı rolünde: Serkan Çayoğlu
Ayşe rolünde: Gülper Özdemir
Samson rolünde: Tayanç Ayaydın
Rauf Denktaş rolünde: Devrim Saltoğlu
Derviş rolünde: Hasan Küçükçetin
Sıtkiye rolünde: Deniz Baytaş
Pembe rolünde: Miray Akay
Salahi rolünde: Ahmet Somers
Sandy rolünde: Sümeyra Koç
Dr. Fazıl Küçük rolünde: Hakan Güner
Grivas rolünde: Nebil Sayın
Makaryos rolünde: Emre Törün
Şef rolünde: Sanlı Baykent
Mücahit rolünde: Ömer Turan
Çoban Sefer rolünde: İbrahim Yıldız
Müge rolünde: Rüzgar Irmakoğlu
Mine rolünde: Yağmur Arazlı

BİR ZAMANLAR KIBRIS DİZİSİ KÜNYE

Yapım: TMC Film
Yapımcı: Erol Avcı
Senaryo: Emre Özdür, Başar Başaran
Yönetmen: Hakan İnan

BİR ZAMANLAR KIBRIS BEĞENİLDİ Mİ, SOSYAL MEDYA YORUMLARI NASIL?

Muhtesem bir dizi .

dizileriyle fark yaratiyor ! Oyunculuklar muazzam sahneler cekimler olagan ustu .  #BirZamanlarKıbrıs

Nerede bitti ya. Tekrarını izlemeye değer. Yaşadık resmen. Emeği geçenlere teşekkürler

Çabuk bitti ama muhteşem ötesi bir yapım olmuş

Geçmişini unutma ey TÜRK bir zamanlar kıbrıs gerçekten çok etkileyici bir dizi, TRT ye teşekkürler.

dizi çok güzeldi kuruşuna kadar hak eden bir belgesel dizi olmuş bu çizgiyi çok fazla bozmadan devam ettirile bilinir inşallah biraz aksiyon katıla bilir ama bozmasına izin verilmesin yeter

rumlari canladiran oyuncular boktan şiveyle türkçe konuşurken, turklerin tarafinda kıbrıs şivesi yerine istanbul turkcesi… arkadas reklam yapana kadar oyunculari biraz hazirlasaydiniz… bu kafayla tutmaz. ulan dogu dizilerinde bile gelerem ha, yaparam ha ! diye şive yapiyorsunuz

enosis enosis enosis diye bağırınca, komando andına başlayacaklar sandım.

dizi olarak değil, tarih olarak izlenmesi gereken trt yapımı. ağızlara, oyuncuklara, çekimlere takılacağınıza urumların vahşetine takılın.

rumlar’ın kendi aralarında kırık türkçe konuştuğu dizi. yunanca’nın köküne kıran girdiyse demek.. bi kurtulamadılar şu kafadan.
bir de nereden öğrendilerse, ş yerine s deyince rum şivesi olduğunu sanıyorlar.
“cok degil 50-60 sene önce yaşanılan katliamlara rağmen hala yok birleşme yok barış diye rumlara yamanmaya çalışan yeni nesil gevşeklerin izlemesi gereken dizi.”
Bencede böyle bir dizi çekilmesi isabetli olmuş . Kıbrıs halkı ne kadar izler acaba Türkleri istemeyen sizin yüzünüzden Avrupa birliğine giremiyoruz diyen binlerce Kıbrıs Türkü var hatta ben Kıbrıslıyım türk diyelim diyen Türk askerini adada dahi istemeyen Kıbrıslı bir çoğunluğuk var öğrensinler Türkler nasıl kurtarmıştır dedelerini ninelerini.

Ahmet kuralı gördüm damladım buraya. İlk defa TRT Türk den bir dizi izliyecem

Şimdiden sevdiğim bu dizi. Teşekkür ederim TRT. Thankyou so much from Pakistan

Teskialttan sonraaa en sevdiğim bjr dizi daha geliyor trt1 helal olsun sanan

Uyanış, Kuruluş ve Teşkilattan sonra bir diziyi daha haftalık izleme listeme ekledim.. TRT’de olmasa güzel diziler göremeyeceğiz, diğer kanallarda saçma sapan aşk entrika dizileri, gençliği yozlaştıran ne varsa yayınlıyorlar. Helede Netflix denen çöplük tam kültürel bir darbe.. TRT’ye bu yüzden çok görev düşüyor. Bu şekilde kaliteli yapımlar ve içerikler üretmek lazım, bizede bu tür yapımlara destek vermek düşer..

Kıbrıs’a her gittiğimde tüylerim diken diken olur.Tatilin aksine Kıbrıs benim için buram buram tarih kokan canı pahasına o güzel toprakları koruyan atalarım aklıma gelir.Böyle güzel bir dizi ile de kıbrısın tarihini anlatmanız çok güzel olmuş , TRT yine harika bir işe imza atmış

TRT son zamanlarda çok çok çok ama çok kaliteli diziler çıkarmaya başladı gerçekten dizi dediğin böyle olmalı bilgilendirici manalı.
Ben en çok kıbrıs halkının ne düşündüğünü merak ediyorum dizi hakkında

Heyecanla bekliyoruz Ahmet Kural’ı tekrar televizyonlarda görmek çok güzel

kıbrıs türklerinin varoluş mücadelesini anlatacak yeni trt dizisi. kktc’nin kurucu cumhurbaşkanı rauf denktaş‘ın da canlandırılacağı dizi tarih bilincini aşılama noktasında başarılı bir proje olacağa benziyor.

kıbrıs türk’lerine yapılan zalimlikler ve katliamları anlatacak, geç kalınmış olsa da çekilmesi sevindirici dizi.

Bir Zamanlar Kıbrıs Dizisi Beğenildi mi, Yorumlar Nasıl? Bir Zamanlar Kıbrıs Dizisi Beğenildi mi, Yorumlar Nasıl? Bir Zamanlar Kıbrıs Dizisi Beğenildi mi, Yorumlar Nasıl? Bir Zamanlar Kıbrıs Dizisi Beğenildi mi, Yorumlar Nasıl?Bir Zamanlar Kıbrıs Dizisi Beğenildi mi, Yorumlar Nasıl?

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (2)
Anonim
4 Mayıs 2021, 03:45 tarihinde yazildi

Muhteşem ya valla ömrümde bu kadar güzel bir dizi hiç görmedim helal olsun be helal

  • Cevapla
  • 0
Mücahit
2 Nisan 2021, 08:46 tarihinde yazildi

Ahhh Osman KANAT, Samson rolü sana hiç yakışmamış.

  • Cevapla
  • 0