adplus-dvertising

Bir Zamanlar Kıbrıs 2. Bölüm Fragmanı Yayında

Gerçek bir vatan mücadelesinin anlatıldığı, başrollerini Ahmet Kural, Serkan Çayoğlu, Pelin Karahan, Tayanç Ayaydın, Gülper Özdemir ve Devrim Saltoğlu’nun paylaştığı “Bir Zamanlar Kıbrıs” 1 Nisan Perşembe günü ilk bölümüyle TRT1’de ekrana geldi. Dizi yayınlanır yayınlanmaz 2. bölüm merak edilmeye başlandı. 8 Nisan 2021 Perşembe akşamı yayınlanacak yeni bölüm fragmanı haberimizde.
Takip et
Bir Zamanlar Kıbrıs 2. Bölüm Fragmanı Yayında
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 1

Sakız fabrikası sahibi Kemal Dereli’nin (Ahmet Kural), eşi İnci (Pelin Karahan) ve iki kız çocuğuyla birlikte adada mutlu bir yaşam sürerken, yapılan saldırılarla parçalanmaya başlayan hayatlarından ilk görüntüler ekrana yansıdı. Şiddetlenen olaylar nedeniyle, nişanlısı Ayşe’ye veda ederek Türkiye’den adaya gizli görevle yollanan Ankaralı’nın (Serkan Çayoğlu) dönemin Kıbrıs Türk Cemaati Lideri Rauf Denktaş’la (Devrim Saltoğlu) birlikte verdiği mücadele ekrana yansıdı.

Gerçek olaylardan yola çıkarak hazırlanan “Bir Zamanlar Kıbrıs” güçlü oyuncu kadrosu, sarsıcı hikayesi ve dönemi tüm ayrıntılarıyla yansıtan başarılı prodüksiyonuyla perşembe akşamlarının vazgeçilmezi olacak.

Yapımını TMC Film’in, yapımcılığını Erol Avcı’nın üstlendiği, senaryosunu Emre Özdür, Başar Başaran, yönetmenliğini Hakan İnan’ın yaptığı “Bir Zamanlar Kıbrıs”  Perşembe günleri yeni bölümleriyle TRT1’de.

1963 Kanlı Noel Gecesi nedir? MERAK EDİYORSANI BU HABERE BAKIN

Bir Zamanlar Kıbrıs 2. Bölüm Fragmanı Yayında

BİR ZAMANLAR KIBRIS BİRİNCİ BÖLÜMDE NELER YAŞANDI?

21 Aralık 1963 sabahı… Tüm Kıbrıslı Rumlar ve Kıbrıslı Türkler gibi Dereli Ailesi de o sabaha bir daha asla bir araya gelemeyeceklerini bilmeden uyandı… Yüzyıllardır Akdeniz’in ortasında toprak ne verdiyse onunla yaşayan rüzgar hangi şarkıyı söylediyse onu mırıldanan, kalpleri kime çarptıysa onun elini tutan Dereli ailesi, uyandıkları günün tarihe Kanlı Noel olarak geçeceğini bilmiyordu.

O gün, sadece Kemal Dereli ve yüz binlerce Kıbrıs Türkünün değil, Kıbrıs’ta yaşayanlar da dahil devlet için gizli görevde çalışan ve “Anavatan”da, Ankara’da yaşayan yüz binlerce Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının hayatı da bir daha asla “eskisi gibi olmayacak” şekilde değişti.

Bir Zamanlar Kıbrıs 2. Bölüm Fragmanı Yayında

Tarihimizin önemli bir kesiti olan, Kıbrıs Türk halkının büyük dramının ve Türkiye ile dayanışma halinde zafere ve barışa götüren o eşsiz ve görkemli direncinin anlatıldığı, “Bir Zamanlar Kıbrıs” izleyicide büyük bir heyecan uyandıracak.

Bir Zamanlar Kıbrıs 2. Bölüm Fragmanı Yayında

Yapımını TMC Film’in, yapımcılığını Erol Avcı’nın üstlendiği, yönetmenliğini Hakan İnan’ın, senaryosunu Emre Özdür ve Başar Başaran’ın kaleme aldığı “Bir Zamanlar Kıbrıs” ilk bölümüyle, 1 Nisan Perşembe saat 20.00’de TRT 1’de ekranlara geldi.

Bir Zamanlar Kıbrıs 2. Bölüm Fragmanı YayındaBir Zamanlar Kıbrıs 2. Bölüm Fragmanı Yayında Bir Zamanlar Kıbrıs 2. Bölüm Fragmanı Yayında

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (1)
Garip
6 Nisan 2021, 01:51 tarihinde yazildi

Dizinin tekrarindan ilk seyrettim

Ben o zamanlar çocuktum ama hatirliyorum
Fakat anlamadiğim anlayamadiğim birşey var. O zamanlar Kibrista hiçmi türk polisi jandarmasi yokmuymuş anlamadim.
Tabiiki anlatilanlar gerçek yaşanmişlar
ama tuhaf

  • Cevapla
  • 0