Bir Ülke, 80 Kiloluk Maymunun Peşinde!

Tayland’da fazla kiloları nedeniyle hareket edemeyen ve diyete alınan 80 kiloluk maymun, kamptan kaçtı. Yaklaşık 5 aydır sırra kadem basan maymun, her yerde aranıyor.

Yaklaşık 5 ay önce Tayland’da akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Vatandaşlar tarafından beslenen ve kısa sürede 80 kiloya kadar çıkan maymun, hareket edemeyecek duruma gelince yetkililer devreye girdi. Özel bir diyet programı hazırlanan maymun, açlığa daha fazla dayanamayarak kamptan kaçtı. Her yerde aranan maymundan yaklaşık 5 aydır haber alınamıyor.

Hayvanat bahçesini ziyarete gelen insanlar tarafından sürekli çikolata ve bisküvi ile beslenen maymun, hızla kilo alarak bir süre sonra hareket edemez duruma geldi. 80 kilo sınırına dayanan maymun için devreye giren yetkililer, veteriner eşliğinde bir diyet programı çıkartarak maymunu zayıflatmak için kolları sıvadı. İşler ilk başlarda istedikleri gibi gitse de maymun, açlığa daha fazla dayanamayarak kamptan firar etti. Fazla kilolarından dolayı maymunun çok uzaklaşamayacağını düşünen yetkililer, tüm aramaları sonuçsuz kaldı.

ÖLMÜŞ OLABİLİR Mİ?

Yaklaşık 5 aydır her yerde aranan ve ülke halkını da seferber eden maymundan hala haber yok. Yetkililer ölmüş olabileceğini düşünse de arama çalışmaları devam ediyor. Yaşanan bu olay sonrası ülkeyi ziyaret eden turistlere, maymunları beslememeleri konusunda uyarılar yapılıyor. Bununla ilgili farklı dillerde hazırlanan broşürler, bölgeyi ziyaret eden turistlere dağıtılıyor. Bröşürlerde “Maymunlar sürekli besleniyor. Onların sizden tek beklentisi sevgi” ifadeleri yer alıyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı