Bir Siz Eksiktiniz! Malezya Başbakanı’ndan Gençlere “Türkiye’ye Gidin” Tavsiyesi

Güneydoğu Asya ülkesi Malezya'nın başbakanı Muhattir, ülke gençlerine seslenerek, "Türkiye'ye giderek çalışın. Orada tecrübe kazanarak ülkenize katsı sağlayan" dedi.

Türkiye’nin en büyük gündemi haline gelen göçmenler büyük tartışma konusuyken Malezya’dan ilginç bir açıklama geldi. Ülkenin bağımsızlık günü etkinlikleri kapsamında konuşan Başbakan Mahattir, kendisini dinleyen gençlere tavsiyeler verirken Türkiye’yi örnek gösterdi.


Türkiye’nin gelişiminin Malezya’dan daha iyi olduğunu belirten Mahattir “Türkiye’deki kalkınma Malezya’dakinden daha iyi. Bunu sağlayan Türk insanıdır.” ifadelerini kullandı. Mahattir, ülkemizi ziyaret ettiği sırada Türk insanının çalışkanlığına hayran kaldığını da sözlerine ekledi. Güneydoğu Asya ülkesinin başbakanı geçen ay resmi bir ziyaret kapsamında Türkiye’ye gelmişti.

“GENÇ NESİL TÜRKİYE’YE GİTMELİ

Mahathir, Türkiye’nin sergilediği kalkınmanın ülkeleri için önemli bir örnek olduğunu belirterek, “Genç nesil Türkiye’ye gitmeli, Türkçeyi öğrenip 10 sene orada çalıştıktan sonra buraya dönmeli. Bu sayede Malezya’da değişimin yaşanacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu. Her gencin ülke sorunlarını kendi sorunu gibi görmesi gerektiğini dile getiren Başbakan sözlerini şöyle noktaladı: Vatanseverlik ve aidiyet ruhu genç nesle yerleşmeli, çünkü onların karakteri gelecekte milletin karakterini yansıtacaktır.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı