Bir Şehir Diken Üstünde, Balıklar Tek Tek Ölüyor!

Gümüşhane'de toplu balık ölümleri korku yarattı. Vatandaş dere yakınlarındaki fabrikalardan ve yol çalışmalarından şikayetçi.

Harşit Çayı’ndaki balık ölümleri korku yarattı. Gümüşhane’den geçerek Tirebolu’dan Karadeniz’e dökülen çaydaki toplu balık ölümleri endişe yarattı. Su kenarına vuran balık ölülerini gören vatandaşlar durumu hemen emniyet ve sağlık ekiplerine bildirdi. Ekipler olay yerine gelerek numuneler alarak incelemek üzere ilgili birimlere götürdü.


Yöre halkı daha önce benzer bir durum yaşamadıkları için tedirgin olduklarını dile getirirken toplu ölümlerden çay yakınlarında bulunan fabrikaları ve yol çalışmalarını sorumlu tuttu. Vatandaşların iddiasına göre bazı fabrikalar zehirli atıklarını hiçbir önlem olmadan çaya boşaltıyor ve bununla ilgili bir denetleme yapılmıyor.

SUYA BETON İLACI KARIŞTI İDDİASI

Emniyet güçleri vatandaşları çaya girmemeleri ve suyunu kullanmamaları konusunda uyarırken çocukların da sudan ve balıklardan uzak kurması istendi. Bir vatandaşın iddiasına göre ise çay etrafında bulunan bir köprü inşaatında betonun çabuk donması için bir ilaç kullanıldı ve bu ilaç suya karıştı. Balık ölümlerinin tek sorumlusu da bu ilaç. Olay ile ilgili soruşturmalar başlarken toplu balık ölümlerinin gerçek nedeni labatatuvarda yapılacak testlerden sonra ortaya çıkacak.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı