Bir Mahalle, Sopalarla Gizemli 2 Kişiyi Arıyor!

Sivas’ta 2 kişinin 1 haftadır evlerini gözetlediğini söyleyen vatandaşlar sabaha kadar sopalı nöbet tutuyor. Kimine göre bunlar hırsız kimine göre ise sapık. Polisin çalışması ise sürüyor.

Sivas’ta 1 haftadır gizemli iki kişi aranıyor… Şeyhşamil Mahllesi’ni ayağa kaldıran olayda herkes seferber olmuş durumda. Gizemli iki kişinin 1 haftadır evlerini gözetlediğini söyleyen vatandaşlar ellerinde sopalarla nöbet tutmaya başladı.

Emniyet güçlerine yapılan şikayetlere rağmen bir türlü bulunamayan iki kişinin bulunması için tüm mahalle seferber oldu. Ellerinde sopalar ve fenerlerle tüm mahalleyi didik didik eden gençler arabaların altlarına bile baksalar da bu iki kişiyi bir türlü bulamıyor. Tek amaçlarının kendilerini ve ailelerini korumak olduğunu söyleyen gençler iki kişiyi bulduklarında etkisiz hale getirip emniyet güçlerine teslim edeceklerini söylüyor.

POLİSE İHBAR YAĞIYOR

Can ve mal güvenliklerinin tehlikede olduğunu düşünen mahalleli havanın kararmasıyla birlikte nöbete başlıyor, aramalar sabahın ilk ışıklarına kadar sürüyor. Bölgelerinde daha önce benzer bir durum yaşanmadığını dile getiren vatandaşlar polisten de tedbirlerini artırmasını istiyor. Kimi mahalle sakinine göre bu iki kişi evlerin müsaitlik durumu gözleyen hırsızlar kimine göre ise yalnız kadınları tespit etmeye çalışan sapıklar. Polis ise aynı bölgeden gün içinde onlarca ihbar telefonu aldıklarını ancak söz konusu iki kişiyi bir türlü bulamadıklarını belirtiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı