adplus-dvertising

‘Bir insan 50 milyon doları olsa rahat yaşar’ sözleriyle tartışma yaratan Dilek Sabancı özür diledi

Dilek Sabancı katıldığı bir yayında “Bir insan için ne kadar para gerekli?” sorusuna “Milyon dolarlar da yetebilir veya bazı insanlara 1-2 milyon dolar da yetebilir. Onun dışında istediği zaman seyahat edebilecek. 50 milyon ile 100 milyon dolarınız olsa rahat rahat yaşarsınız” yanıtını verdi.
Takip et
‘Bir insan 50 milyon doları olsa rahat yaşar’ sözleriyle tartışma yaratan Dilek Sabancı özür diledi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

2004 yılında hayatını kaybeden iş insanı Sakıp Sabancı’nın kızı Dilek Sabancı, Radyo Sputnik’te yayınlanan Meliha Okur’la Anlat Bana programının konuğu oldu. Okur’un ‘Bir insan için ne kadar para gerekli?’ sorusuna yanıt veren Dilek Sabancı “Milyar dolarlar değil yani milyon dolarlar da yetebilir” dedi.

‘Bir insan 50 milyon doları olsa rahat yaşar’ sözleriyle tartışma yaratan Dilek Sabancı özür diledi

Dilek Sabancı’nın yaptığı açıklamalar sosyal medyada gündem oldu.

“50 MİLYON İLE 100 MİLYON DOLARINIZ OLSA RAHAT RAHAT YAŞARSINIZ”

Okur’un “Bir insan için ne kadar para gerekli?” sorusuna yanıt veren Sabancı, “Milyar dolarlar değil yani milyon dolarlar da yetebilir” dedi. İnsanların nasıl şartlarda rahat yaşayabileceğini anlatan Sabancı, şunları söyledi:

“İnsanın iyi bir evi olması, arabası olması, rahat yaşayabileceği bir parası olması ama bu para bana göre milyar dolarlar değil. Milyon dolarlar da yetebilir veya bazı insanlara 1-2 milyon dolar da yetebilir. Onun dışında istediği zaman seyahat edebilecek. 50 milyon ile 100 milyon dolarınız olsa rahat rahat yaşarsınız ama bence de 50-100 milyon dolara değil de daha düşük rakamlarla daha çok mutlu olabilmek daha büyük başarı. İyi bir işiniz olsun, eviniz olsun, arabanız olsun, hastalandığınızda hastaneye gidecek paranız olsun, denize merakınız varsa tekneniz olsun, başka insan ne ister ki? Steve Jobs hayatı boyunca para kazandığını ama dostlarıyla, sevdikleriyle paylaşamadığını ve paranın kanseri yenemediğini söylüyor. Bugünkü aklım olsa çevreme daha çok önem veririm diyor, bu çok büyük bir laf.”

‘SEHVEN BAŞKA BİR PARA CİNSİYLE İFADE ETTİM’

Sabancı yaptığı yazılı açıklamada “Geçen hafta Radyo Sputnik programcısı Sayın Meliha Okur’un programına konuk olmuştum. Söyleşi sırasında bir soruya verdiğim yanıt maalesef arzu etmediğim bir sonuç ortaya çıkardı. Ben ilgili soruya yanıt verirken, bazı rakamlar telaffuz ettim. Amacım 1-2 milyon liranın hayatın ihtiyaçlarına yeteceğini anlatmaktı. Ancak bunu sehven başka bir para cinsi ile ifade ettim. Ama ben Türkiye’de pek çok insanın bu seviyede de kazanç elde edemediğini biliyorum. Bu durumu en iyi bilen insanlardan biriyim. Bu farkı kapatabilmek için, onlarca yıldır dezavantajlı grupların, sorunlarının çözümü için ben ve ailem çalışıyoruz.” sözlerine yer verdi.

‘Bir insan 50 milyon doları olsa rahat yaşar’ sözleriyle tartışma yaratan Dilek Sabancı özür diledi

KAMUOYUNDAN ÖZÜR DİLERİM

Programdaki konuşmasının yanlış anlaşılmaya sebep olduğunu belirten Sabancı “Ben programda hayırseverliği anlatırken bunları söylemek istemiştim. Ancak yanlış ifade ettim. Yanlış anlaşılmaya sebep olduğum için kamuoyundan özür dilerim. Ben bugüne kadar olduğu gibi, bundan böyle de elimden geldiğince dezavantajlı kesimlere yardım etmeye devam edeceğim.” dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.