Bir Garip Kaçakçılık! Bagajından 34 Kuş Çıktı

Guyana’dan New York’a el bagajı içerisinde 34 kuş kaçıran adam, JFK Havalimanı güvenliği tarafından yakalandı.

İspinoz türü kuşları plastik bigudilerin içerisinde el bagajına saklayan adam tutuklandı. Her biri 3000 dolar değerindeki kuşlar, Amerika’nın Brooklyn ve Queens gibi bölgelerinde yarışmalarda kullanılıyor.

Francis Gurahoo, JFK Havaalanında gümrük görevlileri tarafından yakalandı. 39 yaşındaki adam, el bagajına sakladığı ispinoz türü kuşları, kuşlar için düzenlenen şarkı yarışmalarında kullanmak için satmayı planlıyordu. Mahkeme adamın, kuşları ticaret amaçlı kaçırdığına karar verdi. Valizden çıkan kuşların toplam değeri ise, 102 bin dolar. ABD’li akrabalarına göre daha güzel şarkı söylediğine inanılan Guyana ispinozları, Brooklyn ve Queens gibi şehirlerde düzenlenen kuş şarkı yarışmalarında kullanılıyor.

FİYATI 10 BİN DOLARI BULUYOR

Genellikle park ve bahçe gibi alanlarda düzenlenen yarışmalarda, iki kuş şarkı söylemeye başlıyor ve bir jüri hangisinin kazandığını belirliyor. Yarışmanın sonunda jüri tarafından birinci ilan edilen kuşların fiyatları ise 5 ile 10 bin dolar arasında değişen fiyatlara kadar yükselebiliyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı