Bir Dükkanda Tam 35 Kaçak Göçmen!

İstanbul'da şüpheli 3 kişiyi takip eden polis, bir dükkanda saklanan tam 35 kaçak göçmen buldu. Afgan ve Pakistanlı göçmenler gözaltına alındı.
Bir Dükkanda Tam 35 Kaçak Göçmen!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul’da yaşayanların en büyük şikayetlerinden biri haline gelen kaçak göçmenler, artık her gün karşımıza çıkmaya başladı. Beyoğlu’nda polisin kimlik sorduğu 3 kişi kaçmaya başlayınca operasyon başladı. 3 kişiyi takibe alan polis, bir iş yerine girdiklerini tespit edince operasyon başlattı.

Operasyonla basılan dükkanda polisleri büyük bir sürpriz bekliyordu. Kapısını açtıkları dükkanda tam 35 göçmen yakalayan polis şaşkınlığını gizleyemedi. Afgan ve Pakistanlı oldukları belirlenen düzensiz göçmenler sorgulanmak üzere emniyet müdürlüğüne götürüldü. 3 aydır İstanbul’da olduklarını ve asıl amaçlarının Avrupa’ya gitmek olduğunu dile getiren göçmenler geçici olarak bulundukları İstanbul’da günlük işlerde çalıştıklarını söyledi.

“SURİYELİLERE AYRI BİZE AYRI MUAMELE”

Kendilerine iş veren Türklerin çok düşük ücretler ödediklerini, kabul etmemeleri durumunda kendilerini polise şikayet etmekle tehdit ettiklerini belirten göçmenler ülkelerine dönmek istemediklerini söyledi. Suriyelilere ayrı kendilerine ayrı muamele yapıldığını söyleyen Afgan bir genç ise “Bizim ülkemizde de savaş var ve geri gidemiyoruz. Orada ekmek yok, iş yok. Polis Suriyelilere bir şey yapmıyor ama bizi hemen gözaltına alıyor” ifadelerini kullandı. İfadeleri alınan göçmenlerin sınır dışı edileceği öğrenildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.