adplus-dvertising

Bir damla suyla yüreklere dokunuldu

21 Haziran 2022, 10:13 tarihinde eklendi
Bunaltıcı sıcakların etkili olduğu Adıyaman’da insanlar kadar hayvanlarda etkileniyor. Sıcaklar sebebiyle bitkin düşen kuş ve kaplumbağaya su veren ve serinleten vatandaşların davranışları yüreklere dokundu.
Takip et
Bir damla suyla yüreklere dokunuldu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Termometrelerin 40 dereceyi gösterdiği Adıyaman’da hissedilen sıcaklık çok daha çok. Sıcaktan bunalan vatandaşlar serin yerleri tercih ederken, hayvanlarda en az insanlar kadar sıcaktan etkileniyor.
Adıyaman katı atık tesisinde sıcaktan bitkin düşen ve uçamayan kuşun yardımına çalışanlar yetişti. Kuşa su içiren çalışanların bu davranışı sosyal medyada büyük beğeni aldı.

Bir damla suyla yüreklere dokunuldu

Bir damla suyla yüreklere dokunuldu

Adıyaman Üniversitesi kampüs alanında ise bir kaplumbağanın susuzluk ve sıcaklar sebebiyle yürümekte güçlük çektiğini fark eden görevli kaplumbağayı hortumla su tutarak serinletti.

Adıyaman’da kameralara yansıyan her iki görüntüde yüreklere dokunurken, izleyenlerin içini ısıttı.
Kaplumbağayı serinleten Üniversite Görevlisi Selçuk Deliceoğlu, Adıyaman’da 40 dereceyi aşan sıcaklıktan dolayı insanlar kadar hayvanlarında çok bunaldığını söyleyerek, “Getirdiğimizde yürüyemiyordu, şuanda suladıktan sonra biraz serinledikten sonra kendine gelmeye başladı” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.