adplus-dvertising

Bir annenin fedakarlık hikayesi

8 Mayıs 2022, 11:13 tarihinde eklendi
Düzce’de yaşayan 73 yaşındaki Fatime Yikit, 5 bedensel engelli çocuğuna hem annelik hem de babalık yapıyor. Yaşamını evlatlarına adayan Yikit, onlara sevgi ve şefkatle bakıyor.
Takip et
Bir annenin fedakarlık hikayesi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

15 sene önce eşini kaybeden Fatime Yikit, 7 çocuğundan sağlıklı olan iki kızının da desteğiyle 2’si erkek 5 engelli evladına bakıyor. Havva, Adem, Nimet, Menşure ve Selim adlı çocuklarının temizlik, yeme içme gibi günlük ihtiyaçlarını gideren Yikit, onlara sevgi ve şefkatle bakıyor. Evlatlarının vaziyeti kendisini kahretse de mücadeleyi hiç bırakmayan fedakar anne, zamanının büyük bölümünü engelli çocukları ile geçiriyor, onların yanından ayrılmıyor.

Bir annenin fedakarlık hikayesi

“Hastalıklarının çaresi yok”

7 çocuk annesi olduğunu belirten Fatime Yikit, “7 çocuğum var ama 5’i bedensel engelli. Zihinlerinde herhangi bir sağlık sorunu yok ama yürüyemiyorlar. Yaşamım onlarla beraber geçiyor. Çocuklarımdaki engel, aşağı yukarı tamamı 13 yaşlarındayken hafif ağır duyma engelliyle başladı. Çocuklarım, 14 yaşına geldiğinde duymamaya başladı. Hastalıklarının çaresi yok. Rahatsızlıklarına bir teşhis konulamadı. Çocuklarım bazı hastanelerde tedavi gördüler ama teşhis konulamadı. Doktorlar bana ‘Allah yardımcın olsun, bir çare bulamadık’ dediler” şeklinde konuştu.

“Benim günlerim ara sıra ağlamakla geçer”

Yaşamını çocuklarına adadığını söyleyen Yikit, “Benim yaşamım çocuklarıma bağlı. Ben neredeysem çocuklarım orada. Çocuklarım neredeyse ben oradayım. Daha bir akşam misafirliğe gitmiş değilim. İlla gitmem gereken yer varsa en büyük kızım Elmas’ı çocuklarımın yanında bırakırım ve işimi hallederim” diyerek konuştu.
Fatime Yikit’in 44 yaşındaki engelli oğlu Adem ise annesinin Anneler Günü’nü kutladı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.