Bir Anlık Panikle Evleri Yanan 4 Çocuk Ortada Kaldı!

Telefon şarjından çıkan küçük kıvılcım aleve dönüştü. Söndürebilecekleri büyüklükteki ateşten korkan anne-baba evi terk etti. Daireleri tamamen kül olan 4 çocuklu aile yuvasız kaldı.

Denizli’de trajik bir olay yaşandı. Gece uyuyan genç kadın ile eşi, duman kokusuna uyandı. Prize takılı olan telefon şarjından çıkan küçük kıvılcımlar ufak çaplı bir ateşe dönüştü. Uyku sersemliği ile yangın çıktı sanıp, 4 çocuğunu da alarak evi terk eden genç çift, sokaktan ateşin evin her yerini tamamen sarmasını çaresizce izledi. Anne Cemile Öztürk, “Ateş çok kolay söndürülecek büyüklükteydi. Ama telaşla ne yaptığımızı bilemedik” diye olayı anlatırken yetkililerden yardım istedi.

4 çocuğu ile birlikte kayınpederine yerleştiklerini anlatan genç kadın, maddi durumlarının, tamamen yanan evlerini yenilemeye yetmeyeceğini belirterek hayırseverlerden yardım istedi. Tüm eşyaları ile birikimlerinin kül olduğunu anlatan kadın, kayınpederinin de rahatsız olduğunu ve evlerinin 6 kişilik bir aileyi barındıramayacağını söyledi.

2 AY ÖNCE ANNESİNİ KAYBETMİŞ

Evinin yanışını 2 saat boyunca sokakta izleyen baba Ali Öztürk ise yangından kaçarken ayağını kırdı ve rapor aldı. Çalışamayacak durumda olan Ali Öztürk de eşi ile benzer ifadeler kullanarak yardım talebinde bulundu. Öztürk’ün üst katında oturan annesini de 2 ay önce kaybettiği, bu nedenle psikolojik olarak da zor günler geçirdiği öğrenildi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı