Biontech aşısı Türkiye’ye ulaştı! Kimlere Biontech aşısı yapılacak?

Son dakika: Bugün gerçekleştirilen AK Parti 7. Olağan Kongresi’nde görünmeyen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, müjdeyle gün yüzüne çıktı. Koca, “Bugün 700 bin dozdan fazla Biontech aşısı daha ülkemize ulaştı. Böylece ortalama 1.4 milyon doz kullanıma hazır aşı ulaşmış oldu. Bu aşı ülkemizde ilk kez kullanılacak” ifadelerini kullandı.
Takip et
Biontech aşısı Türkiye’ye ulaştı! Kimlere Biontech aşısı yapılacak?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, BioNTech aşılarının Türkiye’ye geldiğini açıkladı.

Bakan Koca, Twitter hesabı üstünden yaptığı açıklamada, “Biontech aşısı geçen hafta 5.800 doz test edilmek üzere ülkemize ulaştı. Dün ise ortalama 750 bin doz aşı teslim aldık. Testler ve klinik araştırma dışında ilk defa Biontech aşısı geldi. Güvenlik testleri yapılıyor ve önümüzdeki hafta sırası gelen vatandaşlarımıza uygulanacak. Bugün öte yandan 700 bin dozdan fazla Biontech aşısı daha ülkemize ulaştı. Böylece ortalama 1.4 milyon doz kullanıma hazır aşı ulaşmış oldu. Bu aşı ülkemizde ilk kez kullanılacak. Aşı ,saklama şartları uygun olan her merkezimizde uygulanacak” ifadelerini kullandı.

Biontech aşısı Türkiye’ye ulaştı! Kimlere Biontech aşısı yapılacak?

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.