BioNTech aşısı için 5. doz randevusu açıldı

Türkiye’de önceki gün koronavirüs salgınında 139 can kaybı meydana gelirken, 39 bin 681 de yeni vaka belirlendi. Vaka sayılarının yükselmesinin sonrasında harekete geçen Sağlık Bakanlığı, 2 doz Sinovac, 2 doz BioNTech aşısı olan vatandaşların 5. doz randevularını açtı. Öbür yandan Bakan Fahrettin Koca İstanbul’daki vaka artış hızının yüzde 500 seviyelerine ulaştığını söyledi.
Takip et
BioNTech aşısı için 5. doz randevusu açıldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Koronavirüs salgını dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’de de tekrardan artışa geçti. Önceki gün açıklanan korona vaka tablosundaki yükseklik de korkuttu. 31 Aralık 2021 tarihinde 39 can kaybı meydana gelirken, 39 bin 681 de yeni vaka belirlendi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise bugün yaptığı açıklamada, İstanbul’daki vaka artış hızının yüzde 500 olduğunu söyledi. Koca, İstanbul’da 4 bin olan vaka sayısının bir hafta içerisinde 20 bin 500’e çıktığını açıkladı.

5. DOZ RANDEVULARI AÇILDI

Bütün bu gelişmelerin meydana geldiği esnada Sağlık Bakanlığı’ndan da dikkat çeken bir adım geldi. Bakanlık, daha önce 2 doz Sinovac, 2 doz da BioNTech aşısı yaptıran vatandaşların 5. doz aşı randevularını açtı. Bu koşulları sağlamış olan vatandaşlar, Merkezi Hekim Randevu Sistemi üstünden aile hekimleri ya da hastanelerden aşı randevusu alabilecek.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.