Bingöl’de Binlerce Kök Kenevir, 89 Kilo Esrar Bulundu

Bingöl’de 11 kişinin gözaltına alındığı operasyonda 270 bin kök kenevir ve 89 kilogram esrar ele geçirildi.

Bingöl’ün Genç ilçesi kırsalında yapılan operasyonda 270 bin ton kök kenevir ve 89 kilogram esrar ele geçirildi. Jandarma ekiplerinin yaptığı operasyonda 11 kişi de gözaltına alındı.

Valilik operasyonla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada, “Bingöl İl Jandarma Komutanlığınca Yasadışı Kenevir Ekimi ve Uyuşturucunun Piyasaya Arzı ile Mücadele kapsamında yapılan planlı çalışmalar neticesinde; Genç İlçesi kırsalında 27 Ağustos-10 Eylül 2019 tarihlerinde gerçekleştirilen operasyonlarda ormanlık alan içerisinde ve dere yataklarında açılmış 9 ayrı tarlada toplam 270 bin 70 kök Kenevir bitkisi,2 bin 613 kilogram kubar Esrar ve 87 kilogram toz Esrar maddesi ele geçirilmiş, söz konusu Kenevir bitkileri ve uyuşturucu madde üretiminde kullanılan malzemeler yerinde imha edilmiş, olayın failleri 11 şüpheli şahıs hakkında adli tahkikat başlatılmıştır” ifadelerine yer verildi.

EK OLARAK 7 GÖZALTI DAHA

Açıklamanın ardından, aynı zaman içerisinde yol kontrol ve aramalarında, üzerlerinde muhtelif miktarda uyuşturucu bulunan 7 kişinin daha gözaltına alındığı bildirildi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı