Bingöl depremi sonrası gözler Van Muradiye’ye çevrildi

Deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür, sabah saatlerinde Bingöl'de meydana gelen 4.3 büyüklüğündeki depremin ardından Van Muradiye bölgesine dikkatleri çekti.

Deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür, bu sabah Bingöl Karlıova’da yaşanan 4,3 büyüklüğündeki depremin sonrasında sosyal medya hesabından uyarılarda bulundu. Görür, “Van Muradiye taraflarında ve Başkale merkez mıntıkasında dikkat edilmeli” uyarısında bulundu.


Bingöl’de 4.3 büyüklüğünde deprem

Görür sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bugün yaşanan deprem, daha önceki depremlerle aynı yerde, yani Başkale Fayı (BŞF) ile Hasan Timur Fayı’nın (HTF) kesim yerine yakın. Bu bölge bir süredir aktif. Bu depremlerin her iki fayın ülkemiz sınırları için de kalan kısımlarıyla etkileşeceğinden endişe ediyorum. Onun için Van Muradiye taraflarında ve Başkale merkez mıntıkasında dikkat edilmeli diyorum. Karlıova, biliyorsunuz, KAF ile DAF’ın kesim yeri. Burası devamlı açılıyor. Depremin olduğu yer ile KAF üstündeki Yedisu ve DAF üstündeki Bingöl arası uzun zamandır deprem bekleyen yerler. O bakımdan deprem dikkat çekici.” ifadelerini kullandı.

Görür daha önce de Elazığ için uyarılarda bulunmuştu.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı