Binance için ABD’de soruşturma başladı

Elon Musk’ın ödemelerde kripto para kullanımından vazgeçmesinin ardından Bitcoin piyasası alt üst olmuştu. Bu gün ise ABD'de dünyanın en büyük kripto para borsası olarak bilinen Binance için soruşturma başlatıldı.
Takip et
Binance için ABD’de soruşturma başladı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bloomberg’e konuşan bir kaynağın verdiği bilgiye göre soruşturmada para aklama ve vergi suçu konularında araştırma yapan yetkililer Binance‘ın operasyonları konusunda yetki sahibi kişilerden bilgi istedi.

“ŞİRKET BÜTÜN YÜKÜMLÜLÜKLERİNİ CİDDİYETLE ELE ALIYOR”

Binance sözcüsü Jessica Jung, firmanın bütün yasal yükümlülüklerini ciddiyetle ele aldığını ve regülatörlerle temas halinde bulunduğunu söyledi. Firmanın söz konusu soruşturmayla alakalı herhangi bir yorumda bulunmadığını söyleyen sözcü para aklamayla mücadele konusundaki prensiplere uyum programı yaratmak için çok çalıştıklarını ifade etti.

BINANCE BÜYÜK ÖLÇÜDE DEVLET DENETİMİNİN DIŞINDA

Twitter ve geleneksel medya mülakatlarında token’ları öven CEO Changpeng Zhao’nun yönettiği Binance, 2017’de kuruldu ve bugün rakiplerinin önüne geçmiş vaziyette. Binance de faaliyet gösterdiği alandaki öbür şirketler gibi büyük ölçüde devlet denetiminin dışında. Cayman Adaları’nda tüzel kişiliği bulunan ve Singapur’da ofisi bulunan Binance’in birden fazla genel merkezi bulunuyor.

MUSK “TESLA ÖDEMELERDE BITCOIN” KULLANMAYACAK DEMİŞTİ

Öte yandan dün gece saatlerinde Elon Musk‘ın Tesla’nın ödemelerde Bitcoin kullanmayacağını duyurmasıyla da Bitcoin fiyatında büyük düşüş görülmüştü.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.