Binance, Huobi ve OKEx Hesapları Askıya Alındı!

Çin’in Twitter’ı olarak anılan Weibo; üç kripto para devinin hesabını askıya aldı. Asyalı kullanıcılardan gelen haberlere göre Binance, Huobi ve OKEx hesaplarına erişim sağlanamıyor.
Takip et
Binance, Huobi ve OKEx Hesapları Askıya Alındı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Dün sosya medya devi Twitter, en iyi kripto para etkileyicilerinden ve fenomenlerinden bazılarının hesaplarını askıya aldı. Bugün ise Çin’in Twitter’ı olarak bilinen Weibo’dan ilginç bir hamle geldi. Weibo, kripto para borsası Binance, Huobi ve OKEx’e yönelik hesapları askıya aldı. Weibo’nun bu hesapları neden askıya aldığı ise henüz bilinmiyor.

Dünya genelindeki milyonlarca kullanıcısına sosyal medya platformları aracılığıyla ulaşan bu borsaların Weibo hesapları, henüz bilinmeyen bir sebep yüzünden askıya alındı.

Binance, Huobi ve OKEx üçlüsünün hepsi aslen Çin merkezliyken, ülkede uygulanan kısıtlamalar nedeniyle farklı ülkelere geçiş yapmıştı.

“Topluluk kurallarını ihlal ettiği için…”
Çin’in en büyük sosyal medya platformu olan Weibo’nun, 330 milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor. Binance gibi şirketlerin Weibo hesapları, geçmişte de askıya alınmıştı. Fakat Binance, OKEx ve Huobi gibi üç kripto para devinin hesabı daha önce hiç aynı anda sorun yaşamadı.

Çinli gazeteci Dovey Wan, kripto para hesaplarına karşı önce Twitter’ın, ardından Weibo’nun böyle bir adım atmış olmasını “garip” olarak tanımlıyor. Twitter, dün yüz binlerce takipçisi bulunan birkaç kripto para fenomeninin hesabını askıya almıştı.

Binance, OKEx ve Huobi hesaplarının neden askıya alındığına dair henüz bir açıklama bulunmuyor.

Dev Bitcon borsaları Binance, Huobi ve OKEx’in Weibo hesaplarının askıya alındığı ortaya çıktı. Ünlü gazeteci ve piyasanın tanınmış ismi Dovey Wan, Twitter ve Weibo’nun kripto para piyasasına yönelik kararlarını değerlendirdi. Dovey Wan, Twitter’ın ardından Weibo’nun böyle bir hamle yapmasının ilginç olduğunu belirtti. Weibo’nun bu hesapları neden askıya aldığı ise henüz bilinmiyor. Konuya yöneik yeni detaylar ortaya çıktığında sizinle anında paylaşıyor olacağız.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.