“Binali Yıldırım’ı TBMM Başkanlığı’nda Görürseniz Şaşırmayın”

Hande Fırat bugünkü yazısında, Binali Yıldırım'ı TBMM Başkanlığı'nda görürseniz şaşırmayın dedi ve Yıldırım'ın bu duruma sıcak baktığını belirtti.
“Binali Yıldırım’ı TBMM Başkanlığı’nda Görürseniz Şaşırmayın”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Eski Başbakan ve İzmir milletvekili olan Binali Yıldırım’ın yeni görevi için çok konuşulacak bir iddia ortaya atıldı. Hürriyet yazarlarından Hande Fırat bugünkü yazısında, Binali Yıldırım’ın TBMM Başkanlığı’na geçebileceğini ve bu duruma sıcak baktığını öne sürdü.

Binali Yıldırım’ın yeni görevi merak edilirken, Hande Fırat, konu ile ilgili bir yazı kaleme aldı. Kongre için hedefi 2020 Haziran ya da Eylül ayı olarak gösteren Fırat, “AK Parti kongre çalışmalarını sürdürüyor. Geçen hafta basın mensuplarıyla bir araya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, kongre sürecine giderken çok geniş bir mutfak çalışması yaptıklarını belirtmişti. Kandemir, “Bunu yaparken yeni sosyolojiyi, gelen yeni seçmenin beklentilerini, değişen beklentileri iyi okuma gayreti içindeyiz. Milletin sesine kulak vereceğimiz bir ekip oluşturacağız” dedi. Kongre için bir senelik takvim öngördüklerini açıkladı. Kandemir’in açıklamalarının ardından AK Parti kulislerine baktım.” ifadelerine yer verdi.

“KABİNE DEĞİŞİKLİĞİ GÜNDEMDE”

Kongre ile parti yönetiminde değişikliğe gidileceğinin ön görüldüğünü söyleyen Hande Fırat, ” Yine aynı takvimde kabine değişikliği gündemde. Binali Yıldırım’ı TBMM Başkanlığı’nda, Mustafa Şentop’u kabinede görürseniz şaşırmayın. Yıldırım’ın TBMM Başkanlığı’na sıcak baktığını da söyleyeyim.” dedi.

  • binali yıldırım
  • hande fırat
  • iddia
  • tbmm
Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.