adplus-dvertising

Binali Yıldırım’dan önemli açıklama! “2023 olmadan 2024 olmaz”

AK Parti kampında açıklamalar yapan Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, 2023 ve 2024 seçimleri hakkında konuştu. Yıldırım, erken seçim olmayacağını söyledi, “2023 olmadan 2024 olmaz” şeklinde konuştu.
Takip et
Binali Yıldırım’dan önemli açıklama! “2023 olmadan 2024 olmaz”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, AK Parti Ankara İl Başkanlığı İstişare Kampı’nda konuştu. Seçimlerin 2023’ün haziran ayında yapılacağını söyleyen Yıldırım, teşkilat mensuplarından seçime hazır olmalarını istedi.

Yıldırım, Türk lirasının döviz karşısında değer kaybetmesiyle alakalı, “Son zamanlarda meydana gelen döviz kurundaki ritim bozukluğunu bir tarafa bırakırsak ekonomimizin temelleri sağlam. Onu da kontrol altına alıyoruz. Zorluklarımız elbette ki var, bunun farkındayız, bunları görmezden gelmiyoruz, üstüne üstüne gidiyoruz ve bu zorlukları da inşallah aşacağız, aşıyoruz” şeklinde konuştu.

Antalya’da gerçekleşen kampta muhalefetin erken seçim talebinde bulunduğunu ifade eden Yıldırım, “‘Umut, yoksulun ekmeğidir’ derler. Tabii ki seçim isteyecekler, bunu da doğal karşılamak gerekir. 15 sefer mindere çıkmışlar, yenilmişler. 16’ncı defa de çıkacaklar, gene yenilecekler” diyerek konuştu.

AK Parti’nin 20 senedir iktidarda olduğunu hatırlatan Yıldırım, “Tabiri caizse şeytan taşlamaktan iş yapmaya neredeyse zaman bulamadık. Arta kalan zamanlarda da ülkemizin 50 senelik, 70 senelik biriken işlerini yapa yapa bugünlere geldik” diyerek konuştu.

‘SANAL ALEMLERDE YALANI İLK BELIRTEN KAZANIYOR’

Türkiye’nin geçmişine değinen Yıldırım, AK Parti ile doğan çocukların internet çocuğu olduğunu, yaşama ve siyasete bakış açılarının da farklı olduğunu anlattı. 2023’te 3 kuşağın bir arada karar vereceği bir seçimin yaşanacağını vurgulayan Yıldırım, şunları belirtti, “2019 yerel seçiminde bir nebze dijital siyaset, sosyal ağlar üstünde yapılan siyaset tecrübe edildi. Bu siyaset benzetme yapacak olursak delikli demir icat oldu, mertlik bozuldu. Sosyal ağlarda atış serbest. Söylediğiniz şeyin gerçek olmasının hiç önemi yok. Bu sosyal ağlarda, sanal alemlerde yapılan siyasette tamamen yalanı ilk önce belirten kazanıyor. Benzetme yapacak olursa yalanı belirten dağlar aşıyor, doğruyu söylemeye devam eden düz yolda şaşıyor.”

‘2023’Ü HALLEDERSEK 2024 DAHA KOLAY OLUR’

Genel Başkanvekili Yıldırım, 2023 ve 2024’te gerçekleştirilecek seçimlerin Türkiye’nin geleceği açısından mühim olduğunu söyledi. İki seçimin de ayrı düşünülemeyeceğini ifade eden Yıldırım, “2023 olmadan 2024 olmaz. O halde önce 2023’e hazırlanacağız. Belediye başkanlarımız, ilçelerimiz beldelerimiz köylerimiz mahallelerimiz tüm yoğunluğumuzu 2023’e ayıracağız. Çünkü 2023’ü halledersek 2024 daha kolay olur, 2023 olmazsa 2024 daha kolay olmuyor” diyerek konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘rekor oyla’ tekrar Cumhurbaşkanı seçilmesi konusunda teşkilat mensuplarına çağrıda bulunan Yıldırım, “Sosyal ağlar, siyasi faaliyetlerde mühim. Zorluğumuz, biz ilkelere sahip partiyiz, hep doğruları belirten partiyiz, yapacaklarımızı söyleriz, yapamayacaklarımızın sözünü vermeyiz ama sosyal ağlarda bu şekilde bir ilke yok. Delikli demir çıktı, mertlik bozuldu. Bu Şekilde bir sosyal ağı yok sayamayız. Sosyal ağlar bu seçimin en mühim belirleyicisidir. Burada bu ağları yasaklamakla falan olmaz. Aynı araçları daha etkin ve zamanı da ışık hızıyla kullanarak öne geçeceğiz. İlk belirten kazanıyor. Arkasından gelen aynı etkiyi sağlayamıyor. Gündemi oluşturmaktan bahsediyorum. Yaratılan bir gündemin arkasına takılmaktan bahsetmiyorum. Bazı düşünürler yazarlar sosyal ağlar üstünden yapılan kampanyaları ‘yalanın siyaseti’ diyerek tanımlıyorlar. Etkisi çok kısa sürüyor ama kalıcı etkisi de var” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.