adplus-dvertising

Binali Yıldırım’a Yeni Görev

5 Eylül 2019, 09:20 tarihinde eklendi
Hürriyet Gazetesi yazarı olan Abdulkadir Selvi bugünkü yazısında, Ak Parti İzmir Milletvekili olan Binali Yıldırım'ın yeni dönemde Cumhurbaşkanı yardımcısı olacağının konuşulduğunu söyledi.
Takip et
Binali Yıldırım’a Yeni Görev
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 1

Abdülkadir Selvi ‘Ak Parti kulisleri hareketli’ başlıklı yazısında, “Binali Yıldırım’ın yeni dönemde Cumhurbaşkanı yardımcısı olacağı konuşuluyor. Ama milletvekili olması nedeniyle parlementoda denge hesabı yapılır mı orasını bilmiyorum.” dedi ve yaşanan hareketliliğin Erdoğan ve çevresinden gerçekleşmediğini belirtti. Selvi, hareketliliğin Ak Partili vekillere dayandığını ifade etti.

AĞIRLIĞI OLAN BİR İSİM

Binali Yıldırım ile alakalı olarak bir beklentinin olduğunu belirten Selvi, “Ancak Binali Yıldırım’la ilgili bir beklenti olduğu belli. Başbakanlık ve Meclis Başkanlığı yapmış, özgül ağırlığı olan bir isim. Üstelik ‘Cumhur İttifakı’ ortağı olarak MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile iyi bir diyaloğu olduğu da biliniyor. Meclis Başkanlığı’ndan istifa etme sürecinde ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı döneminde de Bahçeli özel ilgi göstermişti. Binali Yıldırım’ın yeni dönemde Cumhurbaşkanı Yardımcısı olması konuşuluyor. Ama milletvekili olması nedeniyle parlementoda denge hesabı yapılır mı orasını bilmiyorum.” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (1)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.