Binali Yıldırım Kanada’da Türk Vatandaşlarla Buluştu

AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım Kanada'da Türk vatandaşlarla buluştu ve kendilerinden Türk kültürünü, gelenek ve göreneklerini yaşatmalarını, sonraki nesilleri aktarmalarını istedi.

Türtk Hava Yolları’nın tarifeli uçağı ile Montreal’e inen Yıldırım, Montreal Türk Kültür Merkezi’ne giderek burada Türk vatandaşlar ile sohbet gerçekleştirdi. Binali Yıldırım, yurt dışında yaşayan Türk vatandaşların asimile olmadan yaşadıkları topluma entegre olmasının önemli olduğunu belirtti ve “Sizler ülkemizin yurt dışındaki elçilerisiniz.” dedi.

Konuşmasında vatandaşları uyaran Yıldırım, FETÖ ve PKK başta olmak üzere Türkiye karşıtı grupların tüm dünya üzerinde organize bir şekilde faaliyet gösterdiğine işaret etti ve bu tür gruplara karşı dikkatli olmalarını istedi. Vatandaşlara, kanunlar çerçevesinde hem kendilerin hem de Türkiye’yi korumaktan çekinmemelerini söyledi.

“EN PAHALI BİLET BULUNAMAYAN BİLET”

Yıldırım, Ulaştırma Bakanı olarak görev yaptığı dönemde Kanda’ya Türk Hava Yolları seferlerinin başlaması için çalışmalar yaptığını dile getirdi ve en pahalı biletin bulunamayan bilet olduğunu ifade etti. Kanada’ya olan sefer sayılarını da arttırmaya çalıştıklarını ifade eden Binali Yıldırım, “Sefer sayıları arttığında, fiyatlar da makul seviyelere inecektir. Biz de bu konunun Türkiye’de takipçisiyiz” dedi.

Kanada’da bulunan Binali Yıldırım bugün Ottawa’da Kanada Senatosu Başkanı George Furey ile bir görüşme gerçekleştirecek. Burada özel sektör temsilciler, yatırımcılar ve Türk iş çevreleriyle olan görüşmelerinden sonra Toronto’ya geçecek.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı