Binali Yıldırım canlı yayında açıkladı: CHP engel oldu

Binali Yıldırım CNN Türk canlı yayında Ahmet Hakan ile yaptığı programda, 31 Mart seçimlerine ve gündeme dair açıklamalarda bulundu. Bazı sandıklarda oy hırsızlıkların tespit edildiği fakat geri kalanının tespit edilmesine CHP’nin engel olduğu Binali Yıldırım’ın açıklamalarında yer aldı.


Binali Yıldırım canlı yayında açıkladı: CHP engel oldu

Ak Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Adayı Binali Yıldırım, CNN Türk canlı yayına katılarak gündeme ve 31 Mart yerel seçimlerine dair flaş açıklamalarda bulundu. Canlı yayında Ahmet Hakan’ın yönelttiği sorulara cevap veren Yıldırım, CHP’nin çalınan oyların deşifre edilmesinde Ak Parti’ye engel olduğunu açıkladı. Seçimde oyların çalındığını ve tekrar sayımda oyların farklı çıktığını dile getiren Binali Yıldırım, birçok sandıkta oyların çalınmasına ilişkin ‘adamlar sağlam çalmış’ açıklamasında bulundu.

CHP ENGEL OLDU

Eski TMBB meclis başkanı Binali Yıldırım’ın açıklamaları arasında CHP’ye sitem de vardı. Ak Parti grubu olarak oyların çalındığını ve bunun kısa sürede tespit edildiğine değinirken, bir kısım hırsızlıkların tespit edildiği fakat geri kalanının tespit edilmesine CHP’nin engel olduğu söylendi. Başkan adayı Yıldırım, oyların tümünün sayılmasına CHP’nin karşı çıktığını, işin içerisinde bir şaibe olduğun dile getirerek; oyların yanlış yazılan kısmının sadece Ak Parti olduğunu da söylemeden geçmedi.

31 BİN OY YAPIYOR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı olan Binali Yıldırım, seçime ilişkin yaptığı açıklamada, oy pusularının bazı yerlerde fazla ve bazı yerlerde eksik verildiğini seçim sırasında öğrendiğini söyledi. Bazılarına Büyükşehir oy pusulasının verilmediğini fark ettiklerini dile getiren Yıldırım, her sandıkta Büyükşehir oy pusulasının verilmemesi durumunda toplamda 31 bin oy kaybettikleri ihtimalinin de olacağını söyledi. YSK’nın verdiği karara göre ilçe seçimleri iptal edilmeyecek fakat 23 Haziran 2019 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı seçimleri tekrarlanacak.

Yazar: Aykut Bilir

Aykut Bilir
Aykut Bilir, 1981 senesinde Manisa'da dünyaya geldi. Bilir, eğitim hayatını Boğaziçi Üniversitesi'nde tamamlamıştır. Üniversite yıllarının ardından çeşitli mecralarda yazıları yayınlanan Aykut Bilir, günümüzde internet gazeteciliğine yönelik görsel ve yazılı materyaller içeren haberler yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

CHP’den İstanbul hamlesi! İptal edilmesi istenecek

CHP’den İstanbul hamlesi! İptal edilmesi istenecek

CHP'nin YSK temsilcisi Mehmet Hadimi Yakupoğlu'nun canlı yayında flaş açıklamalarda bulundu. CHP, bugün İstanbul'da 39 ilçedeki seçimin de iptali için başvuru yapacak. Detayları haberimizden okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.