Binali Yıldırım, ABD’de enflasyonun daha çok arttığını söyledi!

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Bakır Evi Başöğretmen Salonu’nda partisinin il başkanlığınca gerçekleştirilen toplantıda konuştu. Ülkenin ekonomik vaziyeti hakkında da konuşan Yıldırım, “Bugün Amerika’da enflasyon sıfırdan yüzde 7’ye çıkmış. Bu ne demek 7 kat artış. Bizde 10’lardan 20’ye çıkmış yani iki kat artış” şeklinde konuştu.
Takip et
Binali Yıldırım, ABD’de enflasyonun daha çok arttığını söyledi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ak Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Bakır Evi Başöğretmen Salonu’nda partisinin il başkanlığınca gerçekleştirilen “Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı”nda değerlendirmelerde bulundu.

AK Parti’nin geçmişten bu yana seçimlerde gösterdiği başarılara değinen Yıldırım, “Zaman zaman muhalefet bloku hevesleniyor, umutlanıyor. Umut yoksulun ekmeğidir. Bazı meydana gelen mevsimsel sıkıntılar onlara biraz hareketlilik veriyor ve bir takım hayaller içerisine giriyorlar. Bu da makul, tabi ki olacak fakat şunu söyleyeyim. Yirmi senede genel ve yerel seçim ile referandum dahil 15 seçim yapmışız. Neredeyse her sene seçim olmuş, netice ne? Netice AK Parti, Cumhur İttifakı son senelerde açık ara önde.” diyerek konuştu.

“YOLLARI BÖLDÜK, GÖNÜLLERİ BİRLEŞTİRDİK”

Yıldırım, millete hizmet ederek insanların yaşamlarını kolaylaştırmak, hayat standartlarını yükseltmek istediklerini ifade ederek, şu şekilde konuştu:

“Bunun için yolları böldük, yaşamları birleştirdik, yolları böldük gönülleri birleştirdik. Yolları böldük Türkiye’yi doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine birbirine yakınlaştırdık. Hava yolunu halkın yolu yaptık. Demir yollarının 150 senelik makus talihini değiştirdik ve milletin gündemine taşıdık. Hızlı tren özlemini gerçeğe dönüştürdük. Bunlarla yetinmedik akıllı ağlarla, fiber ağlarla, internetle, bilişimle, akıllı telefonlarla yurdun dört bir yanını donattık. Şu korona süresince internet olmasaydı esnaf, tüccar, öğrenci nasıl işini yapacaktı, nasıl derslerine devam edecekti. Alışverişimizi nasıl yapacaktık? İşte bunlar bir vizyon ve geleceği görme işidir.”

“PROBLEMLERI TORUNLARIMIZA BIRAKMAYACAĞIZ”

Şehir hastanelerinin yeni tip koronavirüs sürecindeki önemine değinen Yıldırım, şu şekilde devam etti:

“Şehir hastaneleri için yemediğimiz dayak kalmadı. Niye yapıyorsunuz, kime peşkeş çekiyorsunuz, kimi zengin ediyorsunuz diyerek bizi yerden yere vuranlar oldu. Bu pandemi sürecinde, bu mikrobun yayılma sürecinde mahcup oldular ve şehir hastaneleri yaşam kurtarmaya başladı. Şehir hastanelerinin verdiği hizmeti dünyanın en gelişmiş ülkeleri veremiyor. Bunlar bizim insanımızın hak ettiği şeyler. Problemleri torunlara bırakmayacağız daha fazlasını yapmamız gerekir.”

“MUHALEFET LAF ÜZERINE LAF, BİZLER TAŞ ÜZERINE TAŞ KOYDUK”

Yıldırım, Türkiye’nin gündeminde 80 senedir konuşulan problemleri birer birer gündemden çıkardıklarını söyleyerek, “Terörü biz 1983’ten beri konuşuyoruz. Şuanda Türkiye’nin terör diyerek bir derdi var mı, gündeminde ön sıralarda var mı elbette yok. Güvenliğin, huzurun olmadığı bir yerde nasıl iş yapacaksınız? Erişemediğiniz yere nasıl gideceksiniz, nasıl yatırım yapacaksınız? Onun için Cumhurbaşkanımız boşuna söylemiyor, ‘yol medeniyet, su medeniyet’ diyerek. Elhamdülillah günlerimizi, ömrümüzü boşuna geçirmedik. Muhalefet laf üzerine laf koydukça bizler taş üzerine taş koyduk ve tüm hizmetleri milletimizin ayağına getirdik.” şeklinde konuştu.

“AMERİKA’DA ENFLASYON 7 KAT, BİZDE İKİ KAT ARTTI”

Meydana Gelen salgının bütün dünyayı derinden sarstığını dile getiren Yıldırım, şunları kaydetti:

“Şuanda bu pandeminin getirdiği belirsizlik tüm dünyayı kasıp kavuruyor. Bu yaşadığımız yaşam pahalılığı, yaşadığımız bu ekonomideki dalgalanmalara mazeret olarak söylemiyorum. Bu bir gerçek, bu bir vaziyet tespiti. Amerika, Avrupa denilen ülkeler enflasyon denilen bir şey bilmiyordu. Bugün Amerika’da enflasyon sıfırdan yüzde 7’ye çıkmış. Bu ne demek 7 kat artış. Bizde 10’lardan 20’ye çıkmış yani iki kat artış. İyi mi değil. Belirsizliği yönetemezsiniz. Hiçbir ülke belirsizliği yönetemez. Kriz yönetilir belirsizlik yönetilemez. Hepimizin umudu bu belanın bir an önce defolmasıdır.”

Binali Yıldırım, ABD’de enflasyonun daha çok arttığını söyledi!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.