BİM, A101, ŞOK saat kaça kadar açık? Marketlerin çalışma saatleri! 13 Temmuz 2021

Kabine toplantısı ardından alınan kararlar 1 Temmuz İçişleri Bakanlığı Genelgesi ile netlik kazandı. Temmuz ayı genelgesinde ise marketlerle alakalı ayrıntılar markete gidecekler tarafından merak ediliyor. Peki, hafta sonu marketler kaçta açılıyor, kaça kadar açık, kaçta kapanıyor? İşte A101, BİM, ŞOK market çalışma saatleri hakkında bilgiler..
Takip et
BİM, A101, ŞOK saat kaça kadar açık? Marketlerin çalışma saatleri! 13 Temmuz 2021
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Temmuz ayı ile beraber kademeli normalleşmenin üçüncü etabına geçildi. 1 Temmuz genelgesi kapsamında pek çok kısıtlama kaldırıldı. Hafta içi ve hafta sonu değişiklik gösteren market çalışma saatleri de kısıtlamaların kaldırılmasıyla beraber merak konusu oldu.

MARKETLER KAÇTA AÇILIYOR, KAÇTA KAPANIYOR?

İçişleri Bakanlığı’nın açıkladığı genelgede, hafta içi ve hafta sonu marketlerin çalışma saatleri düzenlendi. Buna göre, marketler hafta içi ve hafta sonu açık olacak. Genelgede, bakkallar ile birlikte A101, BİM, ŞOK gibi zincir marketlerin çalışma saatleri ile ilgili bilgi paylaşıldı. Temmuz ayı öncesinde marketler en son 09.00-21.00 saatleri arasında hizmet verdi. İçişleri Bakanlığı’nın market tarzı işletmelerle alakalı kararı ise şöyle;

“Sokağa çıkma kısıtlamalarının sona ereceği 1 Temmuz 2021 Perşembe gününden itibaren bütün iş yerleri; ruhsatlarındaki faaliyet konusuna göre alakalı idare tarafından tespit edilmiş olan açılış-kapanış saatleri çerçevesinde faaliyet gösterebilecektir.” Bu bilgilere göre marketlerin pandemi öncesi çalışma saatlerine geri dönmesi bekleniyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.