adplus-dvertising

Bill Gates, Twitter’ı satın alan Elon Musk için uyardı!

Microsoft’un kurucusu Bill Gates, Twitter’ı satın alan Elon Musk’ın, platformda dezenfomasyonu sansürleme konusunda başarısız olabileceğini belirtti. Koronavirüs pandemisi ile alakalı komplo teorileriyle isimi sık sık anılan ABD’li milyarder, “Bu sefer Elon’ın başarılı olacağından şüpheliyim. Fakat onu kesinlikle küçümsememeliyiz” şeklinde konuştu.
Takip et
Bill Gates, Twitter’ı satın alan Elon Musk için uyardı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

ABD’li milyarder Bill Gates, Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın sosyal medya devi Twitter’ı satın almasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Twitter’daki dezenformasyon problemine değinen Gates, milyarder arkadaşı Musk’ın bunun önüne geçmede başarısız olabileceğini söyledi. Bill Gates, Twitter’ı satın alan Elon Musk için uyardı!Dün Wall Street Journal’a verdiği röportajda Gates, Musk’ın Tesla ve SpaceX girişimleriyle başarılı işlere imza attığını ve ‘akıllara durgunluk veren’ bir geçmişe sahip olduğunu belirtse de, Twitter için işlerin o kadar kolay olmayacağını belirtti. Twitter için “Esasında vaziyet daha da kötüleşebilir” diyen Gates, “Bu sefer Elon’ın başarılı olacağından şüpheliyim. Fakat onu kesinlikle küçümsememeliyiz” şeklinde konuştu. Bill Gates, Twitter’ı satın alan Elon Musk için uyardı!Gates, “Maksadı ne? İfade özgürlüğü hakkında ne düşünüyor? Aşıların insanları öldürdüğünü yahut Bill Gates’in insanları bir çip aracılığıyla takip ettiği söylentileri hakkında ne hissediyor? Yayılması gerektiğini düşündüğü şeylerden biri bu mu? Yani hâlâ ne yapacağı tam olarak belli değil” diyerek ekledi. Bill Gates, Twitter’ı satın alan Elon Musk için uyardı!Gates, hükümetlerin ve sosyal medya firmalarının Kovid-19 pandemisi ile alakalı dezenformasyonu tam olarak önleyemediğini savundu. “Aşılar hakkında konuşan güvenilir liderlere sahip olmadığınızda platformların buna karşı çalışma yapması oldukça zor” diyen Gates. “Yani bir liderlik ve bir platform problemimiz olduğunu düşünüyorum” diyerek söyledi.İngiltere parlamentosu, Musk’ı ifadeye çağırdı Bill Gates, Twitter’ı satın alan Elon Musk için uyardı!İngiltere parlamentosunun dijital komitesi, Twitter ile alakalı planları hakkında daha çok detay vermesi için Elon Musk’ı ifade vermeye çağırdı.
Parlamento tarafından ABD’li milyardere yapılan çağrıda, Twitter’ı satın alma planını ve sosyal medya platformu için önerdiği değişiklikleri anlatması istendi.
Dijital komite, Musk’ın Twitter’a yönelik teklifleri hakkında daha ayrıntılı deliller sunmasını talep etti.
Komite Başkanı Julian Knight, “Sosyal medya devlerinin dünya çapında daha sıkı düzenlemelerle karşı karşıya kaldığı bir dönemde, Musk’ın ifade özgürlüğü konusundaki net kararlılığını yeni yükümlülüklerle nasıl dengeleyeceği hakkında daha çok bilgi edinmek istiyoruz” şeklinde konuştu.
Musk ise bu konuda bir yanıt vermek için henüz çok erken olduğunu söyleyerek, e-posta ile verdiği cevapta “Parlamentoya davetlerinden dolayı teşekkür ederim fakat anlaşmayı onaylama noktasında henüz hissedar oylaması yapılmadığı için daveti kabul etmek şu aşamada erken olur.” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.