adplus-dvertising

Bill Gates şimdide ABD’nin en çok toprak sahibi olan kişisi oldu!

Dünyanın en zengin 4’üncü insanı olarak bilinen Bill Gates şimdide ABD'de aldığı tarım arazileriyle en çok toprak sahibi olan kişi ünvanlını kazandı.
Takip et
Bill Gates şimdide ABD’nin en çok toprak sahibi olan kişisi oldu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Geçtiğimiz gün Forbes verilerine göre 124 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin 4’üncü kişisi olan Bill Gates’in Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük toprak arazisine sahip kişi olduğu açıklandı.

Bill Gates şimdide ABD’nin en çok toprak sahibi olan kişisi oldu!

ABD’de yayınlanan Land Report tarafından açıklanan bilgiye göre Gates’in portföyünde ortalama olarak 979 kilometrekare tarım arazisi (Ortalama 979 bin dönüm) ve 109 kilometrekare (Ortalama 109 bin dönüm) öbür kullanım arazileri yer aldığı bildirilirken toplamda Gates’in arazi varlığının 1 milyon dekarın üstüne çıktığı bildirildi.

Bill Gates şimdide ABD’nin en çok toprak sahibi olan kişisi oldu!

NTV’de yer verilen habere göre, 65 yaşındaki Gates, 1994 senesinde toprak alımını hızlandırırken yatırımlarını yönetmesi ismine Michael Larson isminde bir tahvil müdürüyle anlaşmasının sonrasında 1994 ila 2014 seneleri arasında 100 bin dönümden fazla arazi satın aldı.

Larson’un yatırımların başına geçmesinin sonrasında Cascade Investment isimli bir firma kuran Gates, toprak alımlarını her geçen gün artırdı. 2014 ila 2017 seneleri arasında toprak alımında duraksamaya giren Gates, 2017 senesinden sonra toprak alımına hız vererek 4 sene içerisinde ortalama 1 milyon dekarın üstünde araziye sahip olarak ABD’nin en büyük ‘toprak ağası’ oldu.

EN BÜYÜK ARAZİLER LOUISIANA VE ARKANSAS’TA Bill Gates şimdide ABD’nin en çok toprak sahibi olan kişisi oldu!

65 yaşındaki Gates’in Cascade Investment isimli firmasına bağlı en büyük araziler Louisiana ve Arkansas’ta bulunurken Gates’in Washington’daki 64 kilometrekare büyüklüğündeki arazisinin değeriyse 171 milyon dolar civarında olduğu söyleniyor.

124 milyar dolar net varlığa sahip Gates’in kişisel varlık ve yatırımlarını yönetmek ismine kurduğu Cascade Investment, bu arazilere sahip olurken 2014 senesinde Wall Street Journal’e konuşan Cascade’ın baş yatırımcısı Michael Larson, Bill Gates’in California, Illinois, Iowa, Louisana ve öbür eyaletlerde en azından 100 bin dönümlük bir tarım arazisi bulunduğunu ve bütün arazilerinin toplamının Manhattan’dan 7 kat daha büyük olduğunu söyledi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.