adplus-dvertising

Bill Gates boşanma öncesi eşine hisse devri yaptı!

Microsoft’un kurucusu ve dünyanın en zenginleri arasında gösterilen Bill Gates, 27 senelik evliliğine son verme kararının ardından eşi Melinda’ya 1.8 milyar dolarlık hisse devretti.
Takip et
Bill Gates boşanma öncesi eşine hisse devri yaptı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

ABD’li milyarder Bill Gates (65) ile üç çocuğunun annesi, 27 senelik eşi Melinda Gates (56) boşanmaya hazırlanıyor. Bill Gates’in 130 milyar dolarlık servetini, boşanma sebebiyle eşiyle yarıya yarıya paylaşılacağı konuşuluyor. Dünyanın en pahalı boşanması olarak gösterilen olayda Bill Gates’ten ilk adım geldi.

Bill Gates, eşi Melinda’ya 1.8 milyar dolarlık hisse devretti. Devir işleminin Canadian National Railway Co.’nun 1.5 milyar dolar değerindeki 14 milyon hissesini ve AutoNation’ın ortalama 309 milyon dolar değerindeki 2.9 milyon hissesini içerdiği ifade edildi.

Gates, 13 basamak düşecek
Öte yandan, çift boşanma sürecini yürütmeleri için kuvvetli avukatlık şirketlerinden destek alıyor. Melinda’yı New York’tan 4 avukat, Bill Gates’i ise Los Angeles’tan 3 avukat temsil edecek. Boşanma ile servetin yarı yarıya bölünmesi vaziyetinde Gates’in en zenginler listesinde dördüncü basamaktan 17’nci sıraya düşmesi bekleniyor.

Bill Gates boşanma öncesi eşine hisse devri yaptı!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.