adplus-dvertising

Bilimsel yayınları teşvik için akademisyenler ödüllendirildi

İstanbul Esenyurt Üniversitesi bünyesinde bulunan akademisyenlere sene içinde yapmış oldukları bilimsel yayınlar için teşekkür belgelerini sundukları ‘Bilimsel Yayın Teşvik Ödül Töreni’ düzenledi.
Takip et
Bilimsel yayınları teşvik için akademisyenler ödüllendirildi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul Esenyurt Üniversitesi her sene olduğu gibi bu sene da bilimsel yayınlar yapan akademisyenlerini desteklemek maksadıyla “Bilimsel Yayın Teşvik Ödül Töreni” düzenledi. Üniversitenin Esenyurt’ta bulunan kampüsünde gerçekleştirilen etkinliğe ödül alan akademisyenlerin yanı sıra Esenyurt Kaymakamı Dr. Vural Karagül, Mütevelli Heyet Başkanı Orhan Özyurt, İstanbul Esenyurt Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Hayrettin Akkaya, İlçe Emniyet Müdürü Aykut Korkmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Necati Yener ve İlçe Sağlık Müdürü Oktay Dokuz katılım sağladı. Açılış konuşmalarının sonrasında akademisyenler mühim katılımcıların elinden teşekkür belgelerini ve ödüllerini aldı.

Bilimsel yayınları teşvik için akademisyenler ödüllendirildi

Açılış konuşmalarında bilimsel yayın konusunda daha önceleri üniversite olarak geride kaldıklarını ancak son senelerde ilerleme kat ettiklerini aktaran Mütevelli Heyet Başkanı Orhan Özyurt, “Bu manada destek veren konunun önemini anlayan herkese teşekkür ederiz. Biz de üniversite olarak sizleri desteklemeye üniversitemizi daha da ileri taşımak için elimizden gelenin fazlasını yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“Bilimsel çalışmalar bizlere ışık tutmaktadır”

Ödül töreni öncesi konuşan Rektör Vekili Prof. Dr. Hayrettin Akkaya, üniversite olarak akademik manada ışık tutan bilimsel çalışmaların her sene artarak devam edeceğini aktararak, “Üniversitemiz, Esenyurt’un ilçesinin ve ilçe ismini kullanan tek üniversitedir. Bu manada üniversitemizin gelişmesi ve genişlemesi, yalnızca İstanbul için değil özellikle ülkemizin en büyük ilçesi olan Esenyurt için de çok manalı olacaktır. Üniversite akademisyenlerimizin yapmış olduğu incelemeler engelleyici yani bazı sıkıntılarımızı giderici özellikle de bilimsel alanda duyduğumuz bazı eksiklikleri giderici ve önümüzü açıcı bilgiler içermektedir. Bu bilgiler özellikle akademisyenlerimizin tecrübeleri doğrultusunda ortaya çıkmış olup öğrencilerimize, bizlere ve birime ışık tutmaktadırlar. Bu manada üniversitemizin her sene artan ivme ile devam edecek olan çalışmalar, akademik-bilimsel teşvikler sayesinde de devam edecektir. Bu süreklilik yalnızca üniversitemiz için değil aynı zamanda üniversitelerin görevi olan bilime ışık tutmak, bulundukları yerlere önderlik yapmak ve herhangi bir alanda öne çıkma doğrultusunda yön protestocu olacaktır” diye emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Bilimsel yayınları teşvik için akademisyenler ödüllendirildi

“Bilimsel yayınlar hem üniversitemizi hem de ülkemizi yukarıya taşıyor”

Üniversite olarak yayın sayılarını 223’e yükselttiklerini ifade eden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Canan Hecer, “Üniversitemiz 2013 senesinde kuruluşundan bu yana bilimsel yayınları teşvik eden ilerici bir üniversitedir. Bu bağlamda da her sene hocalarımıza teşvik etmek ismine yaptıkları yayınlar için teşekkür belgelerini ve ödüllerini veriyoruz. Yayın sayılarımız her sene artarak ilerliyor. Bugün de toplamda yayın sayımızı 223’e çıkarmış vaziyetteyiz. Bunun 23 tanesi Science Citation Index gibi cidden mühim indexlerde yayınlandı. Bu yayınlar hem bizim üniversitemizi hem de aynı zamanda ülkemizi yukarı sıralara taşıyor. Bir üniversitenin akademik değeri ve ne kadar iyi olduğu yayın sayısı ile ölçülüyor. Bu yüzden emeği geçen bütün akademisyenlere, hocalarımıza ve bu yayınlarda bizleri gerçekten teşvik eden Mütevelli Heyeti Başkanımız Orhan Özyurt’a da teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Bilimsel yayınları teşvik için akademisyenler ödüllendirildi

Tören toplu fotoğraf ve kokteyl sonrası son buldu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.