adplus-dvertising

Bilim Kurulu toplanıyor, Ramazan kısıtlamaları belli olacak!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca liderliğinde Bilim Kurulu toplantısı bugün yapılacak. Artan vaka sayıları sonrasında yapılacak olan toplantı ile birlikte Ramazan ayında uygulanması düşünülen yeni kısıtlamalar da masaya yatırılacak. Ramazan'da tam kapanma olacak mı? sorusunun cevabı bu toplantı ile belli olacak.
Takip et
Bilim Kurulu toplanıyor, Ramazan kısıtlamaları belli olacak!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısında ülke genelindeki vaka artışları ve önlemler değerlendirilecek. Herkesin merak ettiği kapanma olup olmayacağına ilişkin sorular toplantının sonrasında netleşecek.

Önce Bilim Kurulu, sonrasında Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplanacak. Koronavirüs ile mücadelede gözler yeni haftada yapılacak iki kritik toplantıda olacak.

Son dönemde belirlenen vakaların yüzde 85’i farklı varyantlardan oluşuyor. Bunun için mutasyonlu virüsün seyri enine boyuna analiz edilecek. Kabinenin öncelikli gündemi koronavirüs olacak

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin öncelikli gündemi de gene koronavirüs olacak. Bakan Koca toplantıda sunum yapacak. Bilim Kurulu’nun tavsiye kararlarını kabine mensupları ile paylaşacak.

YENİ RİSK HARİTASI ÇIKARILACAK

İllerdeki yüz bin nüfusa karşılık gelen vaka sayısını gösteren harita üstünde değerlendirme yapılacak. Ramazan ayını fırsat bilerek insan hareketliliğini azaltma, vaka sayılarını düşürme maksadıyla yeni risk haritası çıkarılacak.

Bu doğrultuda alınması planlanan ek önlemler kabine toplantısında görüşülecek. 81 ilde önlemlere nasıl devam edileceğine karar verilecek.

AŞILAMA HIZ KAZANACAK

Sağlık Bakanlığı’nın hedefi temmuz ayına kadar 20 yaş üzerinin hepsini aşılamak. Bu noktada, toplantılarda, Türkiye’deki son vaziyet ve yol haritası üstünde durulacak.

Çin, Almanya ve Rusya başta olmak üzere yurtdışından aşı tedariki ile yerli aşı çalışmaları ele alınacak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.