adplus-dvertising

Bilim Kurulu toplanıyor, maskeler tamamen kalkabilir! 20 Nisan 2022

Bilim Kurulu 6 hafta aradan sonra önümüzdeki bugün günü toplanacak. Bakan Koca yaptığı açıklamada “Bilim Kurulu’nun en mühim toplantılarından biri olacak” şeklinde konuştu. Kritik toplantıdan beklenti kapalı alanda süren maska yasağının kalkması yönünde.
Takip et
Bilim Kurulu toplanıyor, maskeler tamamen kalkabilir! 20 Nisan 2022
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün Bursa Valiliği’ni ziyareti sırasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Bakan Koca, uzmanlık sınavıyla alakalı soruya, “Uzmanlık sınavı genelde kontenjanlar açıklandığında açıklanmış oluyordu. Bildiğiniz gibi Meclis’ten bir yasa geçti. Doğrusu biz o kanunun geçmesini bekledik. ÖSYM’ye daha önceden bildirmiştik. Bugün ÖSYM tarafından açıklanabilir. 11 bin 500’e yakın uzmanlık öğrencisi kadrosu açılmış olacak” cevabını verdi. Koca öte yandan, “Bu hafta çarşamba günü toplanacak Bilim Kurulu’muzda salgında gelinen noktayı ve mevcut önlemleri ele alacağız. Kanaatimce Bilim Kurulu’nun en mühim toplantılarından biri olacaktır” şeklinde konuştu.

GÖZLER YARINKİ BİLİM KURULU’NDA

Bütün dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sürüyor fakat yıkıcı etkisi geride kaldı. Her hafta yapılan Bilim Kurulu toplantıları uzun bir aranın sonrasında önümüzdeki hafta yapılacak. Kurul mensupları Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında 6 hafta aradan sonra toplanacak. Maske zorunluluğunun tamamen kalkması gündemde olacak.

VAKA SAYILARI DÜŞÜYOR

Türkiye’de tespit edilen son sayı 5 binin altını gördü. Bu umut veren verileri Sağlım Bakanı Koca sosyal medya hesabından paylaştı. “Eski normal” mesajını vererek “Nerede o eski Ramazanlar. Ama en azından 3 sene öncekine çok yaklaştık” ifadesini kullandı.

Gözler çarşamba günü yapılması beklenen Bilim Kuruluna çevrildi. Son Bilim Kurulu toplantısında açık alanda maske zorunluluğunun kalktığını duyurulmuştu. HES kodu da kaldırılmıştı. Peki vaka sayıları hızla düşerken kapalı alanlar için maske zorunluğu sürecek mi?

Çarşamba günü yapılacak toplantıda bu soruya cevap aranacak

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.